| FataRebela98 a întrebat:

Imi place de un baiat din scoala, el este mai mare ca mine cu 1 an, iar mereu cand ne intalnim pe holu scolii se uita dupa mine big grin dar...nu stiu cum sa ii spun ca il plac. Adica sa nu isi faca o impresie proasta despre mine...Si problema este ca noi nu ne bagam deloc in seama sad ne uitam unu dp altu dar nu comunicam.Cum as putea sa ii spun sau sa ii arat ca imi place de el?

Multumesc pentru raspunsuri (dau vot+funda celui cu raspunsul cel mai bun iar la restul vot)

Răspuns Câştigător
| KwonHaneul a răspuns:

Parerea mea este sa iti gasesti un aliat in clasa lui care sa te ajute putin. Gen sa stati toti 3 in pauze, sau daca te intalnesti cu ei doi *tipul de care iti place si aliatul tau* sa ai motiv sa schimbi o vorba si cu cel de care iti place *motivul fiind ca il cunosti pe cel cu care te-ai aliatlaughing*... Apoi daca va veti cunoaste putin si o sa ai aceleasi sentimente, o sa ii spui ori direct, ori mai pe ocolite, punandu-ti aliatul sa-l traga de limba sa vezi daca si el te place happy

Sper ca te-am ajutat.

2 răspunsuri:
| ABlueScarf a răspuns:

Saluta-l cand il vezi, fa-i cu ochiul, uite-te in ochii lui adanc si va veni totul de la sine! Poti vorbi cu el pe Messenger, facebook. orice relatie pleaca de la:Ce faci? Bine tu? Bine.Pa. Pa.

| FataRebela98 explică (pentru ABlueScarf):

Multumesc de sfat o sa incerc azi happy