| Din Mine Zboara Doar Fluturi :) a întrebat:

Help!
Am in clasa un coleg care ma place. da` eu nu simt acelasi lucru pentru el.In ultimu` timp se baga in seama pe mess, ma intreaba daca am prieten si chestii de genu`. si intr-o zi am primit un mass cu "te iubesc ".

Am nevoie de sfaturi.cum as putea sa il refuz. fara sa fiu prea."dura" sau sa il ranesc.

Multumesc anticipat.

5 răspunsuri:
| Malvina24 a răspuns:

Spune-i clar ce simti, spune-i ca e dragut dar nu e genul tau si poate v-ati putea intelege super ca amici, eventual spune-i ca ai iubit(desi asta pare un pic cam dur) vorbeste cu el(fata in fata) va intelege pana la urma! succes!

| bluesky a răspuns:

Exact la fel si la mine straight face
Mi-a spus ca ma place si eu am zis ca nu ca nu merge si i-am explicat frumos pe mess, dar acum tot asa cum zici tu, se baga ins eama si e foarte enervant. Si i-am zis de vreo 2 ori si tot nu intelege. Oricum eu i-am spus direct ca nu imi place de el, ca nu ne potrivim, ca nu putem fi decat amici si sa isi gaseasca o prietena potrivita. Nu ai cum sa refuzi o persoana care te place fara sa o faci sa sufere, dar macar poti fi sincera si sa ii spui sa aprecieze sinceritatea ta. happy Succes!

| mada_4633 a răspuns:

Stii aceeasi problema o am si eu:un tip de la mine din clasa ma place si stiu asta de mult mi-a dat de inteles si eu i-am dat de inteles ca nu-l plac si ca nu vreau nimic cu el! N-am vrut sa fiu dura asa ca nu m-am gandit ca va fi ceva care va tine, dar uite ca a tinut cam un an de cand tot se baga in seama, incearca sa intre in discutii cu mine etc.si mi-a zis si pe mess ca ma place si de asemenea mi-a zis ca stie ca eu nu-l plac... dar nu stiu tot nu ma lasa in pace pana acum cateva zile cand am primit un biletel in ora de romana cu propunerea de a fi iubita lui...nu stiam ce sa-i zic, am inceput sa ma alarmez, nu asi fi vrut sa-l ranesc si nici sa-i dau sperante pentru ca ar suferi si mai mult daca tot s-ar tine dupa mine! Asa ca i-am zis ca "nu"urmat de un scuze sincer si acum stiu ca e suparat, la ore nu mai e vesel si ma simt prost intr-un fel dar daca asi fi facut altfel nu ar fi fost mai bine pentru ca ar fi crezut ca-l palc si cine stie ce alte chestii! Asa ca asta te sfatuiesc sa faci si tu, sa nu-l minti ca nu ajungi nicaieri! Ia-l usor!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

si eu am o asemenea problema. poti s vb cu el si sa il faci sa inteleaga ca tu nu eti singura fata care va exista in viata lui...eu nu bag d seama ce simte. chiar daca mi'e greu ca nu vreau sa se simta prost. asta e. straight face
Viata ne rezerva lucruri bune si rele.happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Spune-i frumos ca nu il palci si nu simti acelasi lucru pentru el