| anonim_4396 a întrebat:

imi place foarte mult de un baiat dar nu stiu daca si el ma place.se poarta foarte frumos cu mine, me priveste mereu si uneori privirile noastre se intalnesc, iar el ma priveste adanc in ochii si imi zambeste, sau la scoala cand ne-a pus pe echipe la mate am cazut cu el in echipa si am desenat pe banca o inimioara iar el sia scris numele in ea... fara ca eu sa stiu...sau colega mea de banca ia cerut linia si ei nu i-a dat-o, dar cand i-am cerut-o eu mie mi-a dat-o.si de foarte multe ori mi-a luat apararea cand ma certam cu fetele. oare ma place? cum sa ma comport cu el?

3 răspunsuri:
| Andrei_2426 a răspuns:

Te place sau e doar un bun prieten
dar daca e asa cum zici tu ai mari sanse sa te placa
lasa-l o perioada sa vezi daca are curajul sa vb cu tine despre o relatzie. daca nu vorbeste inseamna ca e timid si ca trebuie sa faci tu primul pas
succes!

| buzz_1876 a răspuns:

Te place happy
pai dai de inteles ca si tu il placi.
adica.
atunci cand te priveste.
intoarce. i privirea.
daca este timid nu va face el primul pas.
dar daca nu.
ai sanse
happy
poti sa il rogi sa vina cu tine undeva si daca va veni este claar ca te place happy

| iulyan a răspuns:

Pai incearca sa intri in vorba cu el.intreaba-l daca ii place de vreo fata si incet, incet introdu in discutie "de mine iti place?". daca ii mai timid s-ar putea sa nu iti raspunda direct "da". ar fi ceva de genu" (pauza) sa stii ca esti draguta, dar mai cam surprins". dar daca chiar te place nu conteazabig grin ca tot o sa-ti zica cumvahappy. prin gesturi cum le-ai prezentat tutongue.

si sa stii. daca nu tear place nu ar intra numa' asa in "micile" voastre problemelaughing

SUCCES!