| Daiana90 a întrebat:

Imi place foarte mult de un baiat de la mine de la dansuri cam cu 3 ani mai mare. El a fost numai cu din astea de varsta mea, eventul cu un an mai mari.Mor dupa el, il plac cam de vreo jumatate de an in care nu am vorbit absolut deloc, doar pe mess o perioada foarte scurta. Dupa aceea nici pe mess nu mai vorbeam, nu intra pe mine si atunci nu intram eu pe el pentru ca dupa aia va crede ca il plac.Azi ne-am uitat unul la altul tot timpul:X:X:X.Cand ma uitam la el isi intorcea privirea, cand se uita la mine incepeam sa zambesc.Trebuie sa recunosc ca ii un afemeiat si mi-am propus de un milion de ori sa-l uit, foarte hotarata, dar cand il vad la dansuri(nu conteaza daca singur sau cu fete) incep sa mor si nu rezist sa nu ma uit la el. Ce sa fac? Il plac prea mult, el nu face niciun pas(dar nici nu stiu daca ma place) nici eu nu fac nimic, si in realitate nu ne-am spus niciodata nimic.Nu sunt deloc indrazneata, sunt moale, nu am tupeu, nu sunt sigura pe mine si mi-e imposibil sa ma duc la el. Mi-e rusine si pe mess sa vorbesc cu el.Nu mai rezistcrying. Dati-mi un sfat.Si va spun de acum ca nu ma pot schimba. Oricat m-am straduit nu am avut curajul sa vorbesc cu el, nu stiu cum, despre ce.Astazi doua fete il tineau in brate si muream de ciuda.Nu pot sa fac asa, nu sunt chiar asa de."curva" scuzati-mi expresia. Dupaia cand s-a apropiat de mine si nu am putut dansa am avut tentatia sa ii dau peste spate asa din "joaca" sa se duca mai incolo dar nici asta nu am avut curaj.Ieri l-am tinut de mana cand am dansat in cerc si nu mai puteam. Mi-era rusine sa ma uit la el si eram tot cu capul intors.Nu mai rezist asa.De cand il plac eu o fost cu cel putin 4 fete.

7 răspunsuri:
| gigiro a răspuns:

Draga daiana, e clar ca tu esti indragostita de baiat, dar el nu este indragostit, nici de tine, nici de altcineva. El este la vanatoare, pentru ca tu l-ai vazut cu mai multe fete... Asta nu inseamna ca el e indragostit, nu, nici pe departe... Tu spui ca nu ai curajul sa i te adresezi macar, dar dupa parerea mea, TREBUIE sa-ti faci.pentru ca altfel nu poti iesi din criza.De asemenea, TREBUIE sa gasesti o modalitate eleganta si subtila de a-l aborda, pentru a vedea ca tu nu esti nici gasculita si nici ùsuratica de exemplu ceva de genul :ce parere ai despre. aceasta scoala de dans? Si indiferent de cum iti v-a raspunde. dai de inteles ca ai vrea sa vorbesti cu el. Exista si baieti care vorbesc cu multe fete, dar nu se apropie de nici una pentru ca nu le plac, fie fizic, fie intelectual(mai tarziu vine si chimia)

| Adya20 a răspuns:

Mai.asa eram si eu dar daca esti timida nu rezolvi nimic si probabil ai sa-ti spui ce stie nebuna asta ce spune? Dar stiu pentru ca am fost in situatia asta cand eram mai mica, si reactionam la fel, in generala mi-a placut 7 ani de un baiat, nu i-am spus niciodata pentru ca mi-era rusine sa-i vorbesc.Insa daca spui ca este afemeiat, fa-i un joc si vezi daca te place dar ai nevoie de ceva curaj.Incearca sa-ti stapanesti emotiile cand e prin preajma ta! Incearca la dansuri ca tot sunteti acolo. fa-te ca-l intrebi de o miscare ca n-ai inteles-o, intra in vorba cu el, zambeste si fi sigura pe tine, poarta-te normal pentru ca ii vei capta atentia, vezi cum decurg lucrurile... apoi vezi ce ai de facut in continuarebig grin dar intai si intai trebuie sa lucrezi tu la stapanirea emotiilor cum am mai spus! Este greu dar straduieste-te sa ai incredere in tine!

| Daiana90 explică:

Nu stiu ce sa fac in legatura cu "comunicarea". Credeti ca e bine sa intru sa vorbim pe mess din moment ce pe el nu-l intereseaza, neintrand sa vorbeasca niciodata cu mine? Mi-e frica ca isi va da sama ca il plac, poate se va simti constrans ca nu-l las in pace... Daca vorbesc cu el in realitate(in cazul in care stie ca il plac, poate si-a dat seama) va vedea ca sunt disperata si ca nu pot fara el.Am mai patit asa. L-am intrebat pe unu daca vrea sa ne combinam si mi-a spus ca is disperata(nu direct in fata da na...) si mi-a spus ca ramanem prieteni, ca nu vrea sa ne combinam.

| hiphopbeatz a răspuns:

Cum poti incepe sa mori?

si daca tu crezi ca tu esti timida.moale.astea ti le atribui.gandeste-te la creier ca la un calculator.proceseaza informatii. spune sa esti tupeista. spune ca daca data viitoare nu afce nimic. te iei de el. spune ca atunci cand vrei ceva obtii.

pace!

| psihox a răspuns:

Intra de vorba cu el, de ex., sa-ti arate cum ar trebui sa dansezi dans sportiv singura, pentru inceput, sa-ti arate toate miscarile, un dans de placere.

| JayLeno a răspuns:

Nu este nici o problema daca isi da seama ca il placi, tocmai asta e si ideea: sa-l faci sa inteleaga acest lucruwinking Daca si el te place o sa vina la tine, cu siguranta nu este timid gagicaru. big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nimic