| diana_9674 a întrebat:

imi place foarte mult de un baiat de mult timp. dar lui nu-i place de mine si vreau sa-l uit dar chiar nu pot.prietena mea imi spune vorbe urate despre el dar asta nu ma ajuta deloc. ce sa fac...[in afara faptului sa ma combin cu altncv]multumesc anticipat:*

Răspuns Câştigător
| Zenithf a răspuns:

In primul rand, sa ii zici prietenei tale sa nu-ti mai pomeneasca de el. Tu trebuie sa-l uiti complet, si daca auzi pe cineva vorbind, chiar de rau, de el, tu iarasi iti amintesti. Dupa aceea, sa cauti activitatile tale preferate si sa te "scufunzi" in ele... thinking hmm, nu de tot, sa mai poti iesi. Lasa timpul, iubirea familiei tale si a prietenilor tai sa vindece rana pricinuita de aceasta dezamagire.
Apoi, cand vei iesi, noua, in lume, cauta sa-ti placa ce te place, si ce are aceleasi gusturi ca tine, nu te uita dupa "semizeii" din "olimp", uita-te dupa cei ca tine, care se uita dupa cei ca tine... hmm, amu' nu ma mai inteleg nici eu ce zic... :-\
Sper ca ai inteles tu, Domnul sa fie cu tine! paa happy