| sissy a întrebat:

Buna.Imi place un baiat foarte mult.Este cu vreo 2-3 ani mai mare.Il vad odata pe saptamana la actorie si nu am vorbit deloc. A avut prietene multe si nu face niciun pas sa ne cunoastem.Am vorbit ceva ceva pe mess dar foarte rar si asta numai cand intru eu pe el. Ce sa fac? Mi-e rusine sa vorbesc cu el in realitate.Nu stiu niciun subiect si am teama asta deoarece de fiecare data cand incerc sa vorbesc cu cineva imi raspunde la intrebare si atat si pleaca sau incazuri mai "grave" se preface ca nu aude sau chiar nu aude si ma fac eu de ras ca vorbesc singurastraight face

7 răspunsuri:
| elena a răspuns:

Il vezi la actorie? Este actor, sau face teatru in liceu? Oricum ar fi, nu are sens sa te combini cu el, vei ajunge si tu o fata/cucerire oarecare trecuta in carnetelul sau.
Mi-a venit o idee, daca face actorie in scoala/liceu, de ce nu te inscrii si tu in acel club/cerc/atelier de teatru? Asa il vei cunoaste mai bine si iti vei da sema daca merita prietenia ta.

| PurpleLadybug a răspuns:

Du'te la el si intreaba'l ceva despre actorie (asa aflii si daca aude sau nuwinking ) apoi il poti intreba, sau sa vorbiti mai multe chestii, din diferite domenii. incearca sa te imprietenesti cu el, dar sa nu'i arati imediat ca il placi. afla daca te constidera draguta, daca are prietena, chestii d'astea. uita'te adanc in ochii lui cand vorbesti cu el, zambeste'i, si mai atinge'l din cand in cand "absolut nevinovat". daca te ajuta cu ceva, imbratiseaza'l si dai cate un pupic pe obraz... a doua oara pe gura "din greseala" si cine stie...laughing
Take carepeace sign

| hiphopbeatz a răspuns:

Actorie, pe la romana cumva=D?

te pot ajuta, sa-i pui intrebari leagte de actorie, acum depinde si ce an, si modul esti.

pace!

| Runa100 a răspuns:

Hmm...eu nu cred ca daca tu il placi e musai sa te placa si el.Si in situati de astea e mai complicat. Dar din cate mi-ai spus tu EL ori nu te place (nu prezinta semne) si atunci trebuie sa treci peste el la urmatorul, ori face pe interesantul sa se dea mare. Mai exista de astia picati in cap care cred ca asta merge si la baieti si nu pricep ca asta e un truc doar pentru fete. Dar... daca asta e situatia, trebuie sa intri TU in vorba cu el, sa fiti prieteni din ce in ce mai stransi. EU una as folosi trucul asta : vorbeste cu o prietena tare pe langa el(sa te auda) despre faptul ca nu iti plac tipi care se dau mari cocosi ci cei sinceri iar daca vezi schimbari in bine in "relatia'' voastra si tot nu face pasul urmator fa-l tu doar esti fata, iar noi fetele avem curaj nu ca ei.GIRL POWE! Bafta, dar eu totusi sper ca face pe interesantul pentru ca daca asa face, si o face pentru tine, sa te impresioneze e supersweet.

| lolfashion a răspuns:

Poi si eu eram in aceeasi situatie acum cateva luni dar s-a dovedit ca baiatul nu ma place... ORICUM... Daca faci cursuri la actorie si si el face ai pute sa intrii in vorba cu el in ceva de genu "care era replica?" laughing
In cazul meu l-am intalnit la o chestie care o facea scoala mea de 1 decembrie si astia talentati la desen trebuiau sa faca afise si l-am vazut dragut si am inceput sa-l intreb chestii legate de ce faceam

| bocascity a răspuns:

Mai.nu stiu cum sa iti spun.inteleg ca iti place de el, dar dupa parerea mea ar trebui sa nu te complici.de obicei baietii mai mari care se combina cu fete mai mici decat ei le dau foarte repede papucii si sincer, cred ca te-ar durea sa fii impreuna cu el si deodata sa iti zica ca nu mai vrea sa fie cu tine si a doua zi sa il vezi cu alta...Iti spun pentru ca sunt baiat si stiu caum gandesc toti...(bine poate nu chiar toti)hee hee

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poi daca nu te place, nu prea ai ce face. Daca il stresezi cu intrebari pe mes sau in realitate, te va considera deranjanta si iti va zice, odata si-o data, ca sa-l lasi, nu vrea nimic cu tine. Daca nu-l bagi in seama, categoric il pierzi. Daca continui asa, s-ar putea sa va imprieteniti, dar asta in timp.