| Sadness12 a întrebat:

Heii TPU!
In ultimul timp simt ca ma evita toata lumea..Ma intelegeam foarte bine cu o colega dar acum a inceput sa stea cu alta colega si de atunci nu mai sta cu mine..Mereu cand incerc sa merg sa vorbesc cu ea la scoala se preface ca nu ma aude si nu ma baga in seama..Sau uneori nici nu apuc sa-i spun ceva si zice,, Da bine,, sau,, Du-te-n banca,,
Cand iesim doar noi doua nu e deloc asa, vorbim, radem..Si cand mai vine o fata afara rad amandoua de mine. Odata am si plecat acasa pentru ca n-am mai suportat..la scoala nu prea am prieteni pentru ca toata lumea ma evita sad Ce ar trebui sa fac? Dau funda :'(

3 răspunsuri:
| Adrian1555 a răspuns:

Incearca sa legi alte prietenii cu persoane noi, nu pot sa zic ca nu sunt la fel ca tine ( chiar daca sunt baiat) dar am ajuns practic sa nu mai am pe nimeni de incredere cand e vb de prieteni

| Andreea87978787 a răspuns:

Buna! Toti trecem prin anuminte situatii de genul prin viata. In primul rand, nu te lasa calcata in picioare, adica nu fi tu acea care insista sau cere "prietenie"! Pentru ca anii trec si astea vor fi niste nimicuri pentru tine, vor fi probleme mut mai mari in viata pentru care trebuie sa te pregatesti. Fii tu insuti si nu cere niciodata nimanui nimic, pentru ca la un moment dat va veni cineva care isi doreste o prietenie cu tine. Doar trebuie sa lasi sa mearga lucrurile natural si iti vei da seama ca ce este al tau este pus deoparte. Asa ca nu iti fa griji in privinta asta.

| gabyrudy0512 a răspuns:

Buna sfatul meu pentru tine este sa vorbesti cu prietena ta cand iesi de la ore si sa o intrebi de ce se comporta asa.
Ai grija ca raspunsul ei o sa te doara!