| anonim_4396 a întrebat:

Buna!
Cine e dispus sa citeasca tot ce voi avea de spus ii multumesc si v-as multumi daca mi-ati si raspundehappy
Acum 1 an,am cunoscut o fata,eram prieteni mai de mult dar dupa nu am mai tinut legatura, dupa am revazut-o dupa vreo 2 ani,am vorbit,ne-am salutat si ne-am reimprietenit,eram plecati undeva amandoi o saptamana si acolo ne-am mai cunoscut putin,cu timpul simteam ca imi era tot mai teama sa ii vorbesc sa nu ii spun cumva o prostie,am mai vorbit de atunci si mai ieseam seara cu ea si prieteni/prietene de ale ei,m-am integrat si eu in grup si simteam ca ma indragostesc de ea,imi era teama ca se va ajunge aici dar dupa un timp a sosit momentul sa ii spun cat imi place de ea,dar cu toate astea,ea nu a simtit acelasi lucru,eu am continuat sa fiu prieten cu ea,am mai vorbit intre noi,dar ca sa fiu sincer am avut momente in care,cand eram singur,chiar plangeam cu gandul la ea,de ziua indragostitilor i-am scris o poezie si ziua urmatoare mi-a zambit foarte dragut,de atunci eu am inceput sa fiu mai glumet si mi-se pare ca ne intelegem mai bine fata de cum a fost in trecut,m-ai nou ea a inceput sa ma caute,sa vorbim,incepe sa fie mai glumeata cu mine si pe mess tot timpul vorbeste cu mine...
Acum,daca ati citit atat de mult,va multumesc happy
Dar ati putea sa ma ajutati cu un sfat, merita sa continui sa o iubesc pe aceasta fata sau sa ma lupt sa imi iau gandul de la ea?

7 răspunsuri:
| iza4ever a răspuns:

1. Da merita. De ce? Pentru ca daca nu ar fi meritat nu te-ai fi indragostit de ea.
2. Sa te lupti sa iti iei gandul de la ea? Daca faci asta inseamna ca ti-e frica. Stii vorba aia: " Daca nu risti, nu castigi".
3.Fii tu, si fa ce iti spune inima. Adica ai vorbit cu ea, i-ai spus ce simti, ai ras cu ea, i-ai scris o poezie, ai facut toate astea pentru ca asta ti-a zis inima aia a ta care pompeaza sange, bate ca o nebuna si te face sa plangi uneori. Continua sa razi, sa faci glume, sa te simti bine, daca vrei sarut-o si vezi cum reactioneaza ( acum nu zic ca maine sa te duci fix la ea si sa o saruti, zis ca sa o saruti daca simti nevoia sa faci asta ca daca te arunci in balta fara sa ai vreo idee cum sa inoti nu rezolvi nimic, daca intelegi ce vreau sa zic )

Ideea e ca trebuie sa risti. Poti sa risti sa ramane-ti prieteni in continuare sau poti sa risti si sa fi cu ea nu ai de unde sa stii ce o sa se intample. Dar macar sti ca ai incercat.

| OMEGALIN a răspuns (pentru iza4ever):

Sa o sarut, poate un sarut pe obraz pentru inceput
Eu sunt si mai timid si nu stiu ce o sa pot face dar decat sa pierd ce e mai important pentru mine...mai bine incerc
Multumesc pentru incurajare
Si ce parere ai, ar trebui sa las timpul sa treaca, incet, sa fim tot mai buni prieteni si dupa mai vedem, sau sa incerc sa fiu mai rapid?

| iza4ever a răspuns (pentru OMEGALIN):

Merge si un pupic pe obraz mi-e personal mi se pare mai tandru, mai dulce un pupic pe obraz decat un sarut grabit. Eu zic sa mai lasi putin timpu sa treaca (ma refer la sarut, ca pupicu poti sa il dai si peste 2 zile si daca te intreaba pentru ce a fost ii spui adevaru ca ai simtit nevoia sa ii dai un pupic)...ideea e sa lasi timpu sa treaca, ca daca te arunci cu capu inainte cand o sa te lovesti o sa doara.

| OMEGALIN a răspuns (pentru iza4ever):

Atunci sa vedem ce poate timpul cu ajutorul iubirii sa faca happy
Un fel de problema ar fi ca de cand i-am scris acea poezie, imi gasesc remediul in scris, am inceput sa scriu tot mai des si mai mult versuri de dragoste, nu stiu de ce dar atunci ma simt bine, oare e in regula? e ca o alinare happy

| iza4ever a răspuns (pentru OMEGALIN):

Normal ca e in regula. Apropo fix inainte sa iti citesc raspunsul, am citit asta. http://www.tpu.ro/......-nu-si-va/ .....nu ma asteptam la asta, adica esti pur si simplu WOOOW...

Acum sa revin...de ce sa nu fie in regula daca prin asta iti alini sufletul. Cine sunt eu sa iti zic ca nu e in regula daca tie iti place, din contra continua ca rar mai vezi asa ceva in ziua de azi.

| OMEGALIN a răspuns (pentru iza4ever):

Ma bucur cand mai gasesc cate un om caruia ii pot arata si sa ii placa big grin, daca vrei trimite-mi id-ul tau intr-un mesaj sa iti arat ce am facut in seara asta, daca vrei happy

| iza4ever a răspuns (pentru OMEGALIN):

Ti l-am lasat in privat