| robyroby a întrebat:

Imi puteti spune, va rog frumos cum trebuie sa decurga o intalnire cu prietena, ca la carte? Nu este prima intalnire [ e a 2`a big grin ] si vreau sa iasa cat mai bine posibil. Va rog, spuneti-mi ce trebuie sa fac de la cap la coada. Si eu si ea avem 14 ani. Multumesc Anticipat!

Răspuns Câştigător
| drbear a răspuns:

Depinde ce iti doresti de la ea happy Eu unul i-as cumpara ceva dragut, cum ar fi un ou kinder! Nu rade, la mine a functionat mereu. Ziceam ca am o surpriza pentru ea, si cand intreba despre ce e vorba, spuneam ca nu stiu inca daca sa i-l dau...si ma mai gandesc. Pe parcursul intregii intalniri ma tot intreba si pana la urma i-l dadeam laughing Era amuzant pentru ca nu am mintit cu nimic, oul se numeste..."cu surprize"!
Cred ca ar trebui sa o inviti la film sau la un suc undeva prin oras (Mc Donalds ar fi ok, sau unul din locurile din Mall), sau daca orasul tau are patinoar, invit-o la patinoar. E iarna, si o plimbare s-ar putea sa nu ii placa. Fetele sunt mai friguroase decat baietii.
Daca exista un Mall la tine in oras ar fi perfect. Acolo mereu gasesti ceva de facut...important e sa faceti ceva dar sa si puteti vorbi, exceptie facand filmul (daca nu prea vrei sa vorbesti si totusi sa iasa bine intalnirea). Intra cu ea in magazine, uitati-va la haine, comentati moda, etc. Afla ce ii place, muzica, haine, filme, carti. Daca chiar iti place de ea, incearca sa-ti amintesti ce ai aflat despre ea si documenteaza-te. Sa aveti lucruri in comun va ajuta in primul rand sa fiti prieteni, si prietenia e baza oricarui fel de relatie.
PS: fa multe glume, dar nu exagere. Incearca sa nu spui bancuri ci sa o tachinezi sau sa comentati un personaj pe care amandoi il antipatizati. Si NU UITA sa ii faci complimente. Daca iti place ceva la ea, nu uita sa ii spui. SUCCES!

8 răspunsuri:
| Flav a răspuns:

Nu exista ca la carte, exista sa fii tu insuti.

Zbenguici
| Zbenguici a răspuns:

Mda. Candva as fi dat si eu un raspuns de a fi tu insuti! Dar stii cine esti tu?
Ca sa ai o tipa trebuie sa aduci acea exaltare in viata ei pe care nu o intalneste in mod obisnuit. Da, intr-adevar, suna bine sloganul de a imparti ca asta inseamna iubirea. Dar unde se naste iubirea? Ce tip de atractie apare mai intai? Si e acea fizica. Iar aici exista o singura regula: ori esti ghemul de ata la care sare mata ca nu reuseste sa il ajunga- deci un player, ori esti mata. In primul caz va veni ea dupa tine, in al2lea caz vei fi plictisitor dupa o perioada si va cauta ghemul de lana.

E un sfat cam avansat pentru 14 ani, dar poate il vei digera peste vreo cativa ani.
Sfatul meu: mai stai acasa o perioada!

| Cryssy a răspuns:

Buna. happy Aveam si eu problema asta mai demult. Pai nu stiu. o duci la o prajitura, sau daca e vremea frumoasa o duci in parc. love struck Asa. O intrebi ce ii place, incerci sa o cunosti mai bine. Incerci sa fii tu, nu trebuie sa te prefaci sau sa pari altcineva. Succes!

| broscutsaaa a răspuns:

Totul e sa vorbesti frumos cu ea, nu conteaza locatia. Priveste`o, dar nu insistent [ daca se inroseste? ], tine`o de mana, eventual si un pupic. smug
Bafta.

| muffin94 a răspuns:

Puteti merge la un film sau sa vorbiti despre lucrurile care va plac, despre muzica, sa glumiti poate chiar si un sarut.Fii tu insuti nu incerca sa pari altcineva sau sa te lauzi.Lasa-ti inima sa te conduca happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O iei de minuta si o duci la cofetarie. Ii dai un pepsi si apoi ii spui "draga mea, acum iti dau un pupic, peste citiva ani facem si dragoste" rolling on the floor tongue

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai eu sunt fata, si pot sa iti spun ca o intalnire trebuie sa decurga bine pentru o fata ca sa ii mai placa de acel baiat. daca e a2a intalnire atunci trebuie neaparat sa o saruti fiindca fetelor le plac baietii insistenti...:-> incearca sa afli lucruri despre ea inainte de la o prietena, de pe mess sau daca vb la tel pentru ca la intalnire sa dezbteti acele subiecte... poate un film, viata unei actrite sau pur si simplu despre scoala. SUCCES!

| myky_6619 a răspuns:

Fa cum simnti incearca sa o saruti dar doar atat sa ii spui ca o iubesti si ce sti ca vrea sa auda fi sincer fiti sinceri daca faci ce simnti si nu merge inseamna ca nu e genul tau hei daca a mers intra pe carmen_12_carmen si spune-mi