| Sebi20014 a întrebat:

Buna,in clasa a 9-a nu am.intrat la liceul care voiam,am intrat la unu mai slab, acum sunt in clasa a 10-a si am reușit sa ma transfer la începutul semestrului la liliceul dorit,dar nu stiu,ma tot gândesc ca am.facut o alegere proasta, am o stare de neliniște. Daca imi puteți da niste sfaturi, as fi tare multumit

5 răspunsuri:
| NoName0x0 a răspuns:

Buna! Pai in primul rand de ce crezi ca ai facut o alegere proasta? big grin

| Sebi20014 explică (pentru NoName0x0):

In primul rand am niste profi naspa, si la liceul vechi avem cătiva colegi cu care ma intelegeam foarte bine si tot am inpresia ca nu pot face fata

| NoName0x0 a răspuns (pentru Sebi20014):

Daca gandesti asa, vezi cum faci sa te muti inapoi, dar iti va fi mai greu. Pacat ca timpul nu e reversibil, de aceea ar trebui sa ne gandim de mai multe ori inainte sa facem alegeri. Daca nu vei reusi sa te muti, sper ca aceasta intamplare va ramane in mintea ta ca o lectie de viata! happy

| marcar a răspuns:

Gandeste-te de ce iti pare rau? Din cauza ca te simteai mai bine in cealalta clasa? Sau ca profesorii erau mai buni?
Poti incerca sa fii cat mai sociabil, sa vorbesti cu cat mai multi colegi pentru a vedea ca esti de treaba.Iesiti in oras, vorbiti

| Sebi20014 explică:

In primul rand ca am niste profi naspa, si la liceul vechi aveam câțiva colegi care ma intelegeam bine cu ei si tot am inpresia ca nu pot face față