| Ana1018 a întrebat:

In curand fac 13 si am inteles ca daca vreau sa apar intr-o reclama sau revista trebuie sa am macar 13 ani si minim 1.70 inaltime... eu acum am 1.61. Pana in martie am sanse sa cresc? Am inteles ca daca ai 1.68 nu te iau in considerare. Deci as avea sanse sa ma inalt?

2 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Probabilitatea de a ajunge la inaltimea de 1, 70 m s-ar putea sa seproduca intr-un viitor insa nu mai degraba de 2-3 ani deoarece cresterea medie in inaltime de regula nu este mai mare de 3-5 cm /an. Priveste-o pe mama ta si pe bunicile tale fiindca aproape sigur forma si dimensiunile corpului lor se va regasi in corpul tau la maturitate. De obicei fetele le mostenesc pe cale genetica pe cel putin una dintre ele in privinta inaltimii pe care o vei avea tu la maturitate.happy

| FaraNumePls a răspuns:

Salut, trebuie ca în fiecare dimineață să faci sport orice exercițiu este bun, mănâncă sănătos și de fiecare dată când te culci si te trezești să te întinzi cam 1-2 minute. Si ai putea la casting sau ceva de genul, să porți încălțăminte cu,, platforma " ( nu mă refer la genul acela de platforma, mă refer ca unele încălțăminte te fac să pari mai înalt ), chestia asta cu încălțămintea nu te va ajuta foarte mult pentru c ate va întreba ce înălțime ai dar te va face totuși mai încrezător ( psihicului).
Succes :*
FUNDA?