| Fluture a întrebat:

In curand o sa fie ziua mea de nastere. IMplinesc 16 ani. Ce as putea sa fac cu cei mai buni prieteni? Suntem in jur de 6-7 persoane si eu nu am multi bani. Acasa la mine nu vreau pentru ca stau la bloc si este foarte cald si mic spatiul. Deci ce am putea sa facem?
P.S. In orasul meu nu exista cinema sau mall.

6 răspunsuri:
| soraGrime a răspuns:

Iesiti la o terasa si le faci cinste cu un suc/pizza. Totusi, e cam riscant, pentru ca poate unii oameni sunt nesimtiti si consuma mai mult chiar decat isi pot ei permite, sub pretextul ca platesti tu. Totusi, e aiurea sa le impui tu dinainte sa se incadreze cu consumatia la o anumita suma.
Mai poti iesi in parc, cumperi tu niste pizza sau alte snackuri si suc si va distrati in felul vostru.
La multi ani! :*

| Wøodenpints a răspuns:

De ce mulți au impresia că într-o anumită zi, când se presupune că te-ai fi născut tu cu 16 ani în urmă, trebuie neaparat să faci ceva?
Nu, nu-i o zi deloc specială. Dacă ții neaparat să faci ceva special înziua aia, înseamnă că în celelalte zile din an tu nu prea te distrezi, și aștepți să vina un eveniment dinăsta inventat ca să ieși din monotonie.
Destul de jalnic.

| Fluture explică (pentru Wøodenpints):

Nu, ma simt mai degraba obligata sa-i scot undeva pentru ca de ziua lor si ei fac la fel, dar cu un buget mai mare.

| fuzzer a răspuns:

Iesiti in parc sau undeva, va luati ceva de mancat, sau ceva de baut. SI povestiti, va amintiti de clipele frumoase, cam in asta consta o zi de nastere cu prietenii.Pe langa distractie si toate cele, va amintiti momentele placute. Poti face multe chestii nu trebuie sa fi miliardara.

La multi ani!

| мαяdυк a răspuns:

Fumati,beti,va drogati...

| Fluture explică (pentru мαяdυк):

Tu n'auzi ca n-am bani?! laughing