| madalicious a întrebat:

In curand va trebui sa merg intr-o excursie cu scoala, si excursia implica muuuult mers cu masina, iar eu am rau de masina. Deci am 3 intrebari :

1. Ce imi recomandati sa iau pentru a nu vomita in excursie?
2. Soveja e in Romania?
3. E aproape de Galati? straight face

Multumesc. happy

Răspuns Câştigător
kongeriket
| kongeriket a răspuns:

1. Nişte grapefruit-uri. Îţi va alina o perioadă starea de greaţă. Totuşi, nu uita de pungi. E nasol tare cu răul ăsta de maşină.
2. Dalaughing Soveja e în România.
3. Nu, nu e chiar aşa de aproape de Galaţi e în judeţul Vrancea (vecin cu judeţul Galaţi) şi nu ai chiar aşa de mult de mers. Cred că în maxim 150 de minute cu maşina sunteţi acolo.

Distracţie plăcută în excursie!

4 răspunsuri:
| madalicious explică:

@kongeriket 150 de minute?! O sa golesc urat de tot recycle binul! crying( straight face Si multumesc de urare.

| Didw a răspuns:

Buna big hug
In primul rand vreau sa-ti urez distractie placuta! Acum, revenim la intrebarile tale :
1. Ia-ti o lamaie, pungi (in caz ca iti vine sa vomiti), Fanta cu lamaie ( pe mine ma ajuta atunci cand mi-e rau ).
2. Soveja este o comună şi o staţiune turistică în judeţul Vrancea, România
3. Pai este cu directie. adica aproximativ (nu foarte aproape)

Bye kiss

| kanajambe a răspuns:

Soveja e chiar langa marasesti, aproape de galati.si eu am problema asta de cand sunt mica.La mine nu sunt bune pastilele, sunt unele solutii mai eficiente. Da-mi id tau intr-un mesaj si o sa vorbim mai multe daca vrei detaliihappy

| YourMother a răspuns:

Soveja nu e pe langa Focsani?