| anonim_4396 a întrebat:

Hey!

In curand va trebui sa merg intr-o excursie cu scoala, si excursia implica mult mers cu masina, iar eu am rau de masina ce as putea lua ca sa nu imi mai fie rau, de masina? inafaara de pastile caci cu acele pastile nu merge.

Răspuns Câştigător
| LoveMusic a răspuns:

Păi, pentru răul de maşină este indicat să stai în faţă (rogi profesorii să te lase în faţă fiindcă ai rău de maşină şi vor înţelege) şi să ai neapărat pungi de plastic la tine.Anunţă dacă te apucă răul, fiindcă poate este vreun loc unde vă puteţi opri.Indicat ar fi să nu mergi, dar dacă-ţi doreşti atât de mult să mergi, ascultă sfatul meu. Apropo, să ai şi apă la tine, pentru orice eventualitate.Nu mânca nimic înainte de plecare, dar pune-ţi ceva mâncare la tine.Ai putea ca băutură să-ţi pui ceai de mentă cu lămâie pentru că ajută foarte mult.Succes!

3 răspunsuri:
| Ana a răspuns:

Si eu am rau de masina, si cand merg cu masina la drum mai lung stau in fata, indicat este sa stai langa un geam deschis, sa ai apa la tine, lamaie si pungi de plastic, daca simti ca iti vine rau anunta profesorii din timp.

| Roby67 a răspuns:

Ia-ti bomboane dulce-amarui cu tine. happy Serios acum, si bomboanele ajuta mult.
In afara de asta gasesti la farmacie guma de mestecat care este foarte buna inpotriva greti.

| :X:X RooNnA a răspuns:

Am incercat eu cu pastiehappy si merge
emetostop happy
sper ca ti-am fost de ajutor :*