| ~ Renata ! - ElectroGirl °•° a întrebat:

Buna happy! In seara aceasta trebuie sa citesc "Romanul Adolescentului Miop " si trebuie sa il termin pana maine :-s. Credeti ca este posibil? E o carte dificila? Multumesc anticipat love struck!

7 răspunsuri:
mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Buna!big grin
Offf...pana maine?sad
Vei reusi sa o citesti love struckAm citit-o si eu si nu e chiar asa de greabig grin Insa, iti dau un sfatwinkingSa nu te grabesti.Chiar daca ai asa putin timp la dispozitie...winkingCa daca te grabesti nu vei mai intelege nimic big grin

| Alina a răspuns:

Dificila nu e, daca citesti repede si mai sari peste descrieri o termini. Mie personal, nu mi-a placut big grin

| mariaw a răspuns:

Nu vreau se te descurajez sau sa-ti iau din avant, dar e cam mare. Citeste un rezumat. Ups mi-a scapatbig grin

| sy46 a răspuns:

Il citesti asa pe sarite.mare actiune nu e in el...Fooooarrte plictisitoare cartea.eu sincer nu-i prea vad rostul, comparand-o cu alte carti pe care obisnuiesc sa le citesc. Oribila, inutilaoh go on. Ti-ar fi tot la fel daca ai citi un rezumat sau cartea intreaga.La capitolul "veery interesting things".
Mi se pare doar o pierdere timp cartea aceea.Deci, dupa mine: citeste rezumatullaughing.

| andy_3925 a răspuns:

Da, cred ca da.mai poti sari peste unele paragrafe cu palavrageala, cum ar fi descrierile...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu citesc aceasta carte, nu vreau sa te ingrijorez, dar daca vrei s-o intelegei, trebuie s-o citesti pe o perioada mai lunga de o zi laughing, asa vei putea pune cap la cap ideile. Dar sa stii ca este posibil s-o citesti.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da este.eu am termianto in 4 ore big grin