| anonim_4396 a întrebat:

Bună, in sem 2 m-am transferat la alt liceu, ideea e ca am intrat intr-un grupulet/ bisericuță in care mai sunt si foști colegi. Faza e ca sunt persoane in clasa cu care as vrea sa interacționez doar ca ei nu prea vorbesc cu nimeni, stau toată ziua in banca. Daca as merge la ei nu știu ce le as putea spune, cum sa încep discuția... Nu am vorbit absolut deloc
Sfaturi ceva?

Răspuns Câştigător
| Aditu94 a răspuns:

Intra in discutie pur si simplu, fii spontana, fate frate cu dracul daca vrei sa treci puntea..in rest daca vezi ca nu si nu si nu..schimba grupul..nu are rost sa iti pierzi timpul cu niste oameni care nu te vor in viata lor.

1 răspuns:
| Yuoia a răspuns:

De ce faceti voi bisericute in scoala? Nu sunteti toti colegi? Nu e deloc normal.
Mergi la acei colegi si vorbeste cu ei. Orice.