| anonim_4396 a întrebat:

Intrebare pentru femei: De fiecare data cand imi vine menstruatia ma doare burta foarte tare, iau si pastile si tot nu imi trece.Sunt normale durerile astea atat de puternice? Mentionez ca am 15(fara 2 luni), nu sunt foarte dezvoltata si am fost si la medicul de familie si mi-a spus ca sunt normale durerile astea, desi eu nu cred. Vreau sfaturile si parerile voastre.Ce as putea face ca sa nu mai am durerile astea in fiecare luna?

6 răspunsuri:
| MihaelaDart a răspuns:

Da, sunt absolut total normale. Fiecare corp femeiesc in perioada asta resimte durea diferit sau chiar deloc.

| Ralukafay a răspuns (pentru MihaelaDart):

Asta mi-a spus si medicul de familie.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

De fapt, sunt normale.Nu apar insa la toate femeile, unele nu simt decat poate un usor disconfort.Si eu sunt ca tine, stiu sunt niste dureri foarte puternice, mai ales in primele zile.Nici la mine nu prea functioneaza pastilele...doar uneori.Incearca nospa.Nu prea ai ce sa faci ca sa nu le mai ai, trebuie sa inveti sa le suporti

| Ralukafay a răspuns (pentru anonim_4396):

Am luat si nospa,nurofen,nurofen forte,paracetamol, algocalmin si tot am dureri mari, nu imi trec deloc, decat daca ma culc, dar adorm greu din cauza durerilor.

| missfatadelatara a răspuns:

Stai în pat, bea ceva cald, nu fa prea mare efort. (nu trec de tot din păcate)

| Ralukafay a răspuns (pentru missfatadelatara):

Nu imi trec deloc.