| Dyingfetus a întrebat:

Intrebare stupida.
La inceput de an :Imi placea de un baiat. Era dragut, simpatic, ochii superbi, amuzant.Credeam ca e mai mic.Ma rog, era mai mare cu 2 ani si jumatate decat mine.Nu prea imi pasa.Adica:ce dragutt e! si ma hobam la el mereu.

Peste 4 luni prietenei mele a inceput sa ii placa si ei de el, apoi am vazut cum e, cum vorbeste etc. si am zis ca nu imi mai place. din ce motiv? Nu stiu exact.Cum sa nu stiu? Era El. alt baiat 8-). Credeam ca va fi la fel "la la la" si apoi imi va placea de altu. Dar nu a fost.Imi place mult de el.Prea mult. Adica vin acasa si ma pun pe plans ca nu am norocul sa ma placa nimeni. El fiind prietenos si cu mine, chiar daca sunt mai mica ca el cu 2 ani.Am vorbit pe mess.Nu i-am zis ca il plac. Ca stiu ca el nu ma place deoarece vorbesc de mult timp cu el si nu prea zice ceva neobisnuit. Dar nu pot sa incetez! E asa de prietenos cu mine, si faptul ca avem atatea in comun ma uimeste. A trecut o gramada de timp! De ce nu il uit? De ce nu merg mai departe?sad

Cum uit de el.Am zis ca timpul merge mai departe da nu rezolva nimic.Il plac de 2 ani.crying

6 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Cred ca ar trebui sa incerci sa il cunosti mai bine. Asa macar vei fi sigura ca nu te inseli. Daca il cunosti mai bine poate iti dai seama ca si el te place un pic. Sau poate sa ajunga sa te placa un pic mai mult. Incearca sa fiti amici si in timp se poate ajunge ceva mai departe.

| Pupily92 a răspuns:

Stii...printr-o situatie de`asta am trecut si eu acum 2 ani. l-am uitat pur si simplu... m-am indragostit de un simplu amic, care a devenit iubitul meu de un an de zile :X:X

| Aly07 a răspuns:

Incearca sa vorbesti cu el, incepe cu o intrebare, nu chiar banala cum ar fi " cum mai merge cu dragostea? " sau ceva de genu si continui tot asa. Poate va merge daca nu sa nu mai plangi, nu are rost sunt sigur ca o sa gasesti si alt baiat care sa fie pe placul tau sau cine stie poate te gaseste el pe tine.
Succes happy

| SentimenteColorate a răspuns:

Trebuie sa faci primul pas tu nu el macar incearca sa vb cu el secees!

| just0stefana a răspuns:

Wow ce chestie tare! si eu am exact aceeasi problema, dar chiar c nu stiu ce sa fac!
wow wow surprise

| Ingerashஐ♀。◕‿◕。 a răspuns:

De ce nu incerci sa ii spui? in acest fel si el isi va spune parerea...
si dupa 2 ani...ai afla si tu ce parere are despre tine
Curaj!
Nu mai astepta!
Incercarea moarte n'are sa stii!happy
Bafta!happyCuraj...si Tupeulaughing
Pa!