| 00000897612 a întrebat:

Intrebarea mea este legata de menstruatie.
Eu am 12 ani si 3 luni, sunt mai dezvoltata decat fetele de varsta mea. Sanii au inceput sa imi creasca anul trecut la 11 ani, iar secretia aceea alba o am tot de la 11 ani(+par in toate zonele posibile, daca intelegeti). Anul acesta am crescut foarte mult in inaltime(am 160 cm). Imi puteti spune cam cand mi-ar veni prima menstruatie?

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Menstruatia nu tine de dezvoltarea fizica, fiind programata genetic de hormonii tai, in functie de mostenirea genetica de la mama ta.
Intreba-ti mama cand i-a venit ei si vei afla cand iti va veni si tie!

| CodrutElian1990 a răspuns:

Nu-ti poate spune nimeni. Fiecare corp are "regulile" lui. Dar urmeaza cat de curand.