| Carlene a întrebat:

Intrebarea mea este: Sunteti dependenti de tehnologie?
Ma refer de la banalele sms-uri pana la smartphone-uri tablete,IPad-uri...

8 răspunsuri:
| Dumnezău a răspuns:

Tehnologia e redundanta.Am zis! M-as descurca fara bine si in 1500, nu folosesc telefon,TV,nu sunt dependent de internet si de un instrument la care sa ascult muzica,pe gadgeturile avansate,practic si teoretic, ma pis pe ele, si pe hipsterul Steve Jobs.Bine,ca eu traiesc si o viata care nu imi impune tehnologie din asta in cascada.

| FucktheSystem a răspuns:

Da! Nu văd cum aș supraviețui altfel 7 ore la școală. Am nevoie de telefonul meu, de aplicațiile mele și de internet, altfel probabil aș înnebuni.

| Carlene explică (pentru FucktheSystem):

Mda,exact! La scoala/liceu/facultate este foarte important sa fim conectati cu lumea! O barfa, un eveniment, o iesala... laughing

| BadBoyCristy a răspuns:

Sa stii ca o zi fara tehnologie, este ca o zi fara soare (acum exagerez un pichee hee), dar, incearca sa traiesti o zi fara telefon, calculator, televizor, sa stii ca nu prea ai puteahee hee. Eu, de exemplu, nu pot trai fara iPad-ul meu:X.

| Carlene explică (pentru BadBoyCristy):

Ha! Am facut experimentul asta si nu pot sta mai mult de 8 ore(pe timpul nopti cand dorm laughing ).La mine pe primul loc este netbook-ul apoi telefonul.

| Holocaust a răspuns:

Nu chiar.Am nevoie doar de ceva pe care să ascult muzică, şi un telefon acolo, să sun dacă am vreo problemă. Oricum lumea dă greu de mine.De obicei îl uit acasă,sau prin ghiozdan, pe silenţios.îţi dai seama ce important e pentru mine, nu?

| Yamx a răspuns:

Nu. Telefonul nu l-am mai reincarcat de vreo 3 sau 4 zile de lene.S-a intamplat sa-l tin si vreo luna sub pat ca imi era lene sa-l bag in priza. Televizorul il aprind doar de Craciun cand sunt filme faine si emisiunea cu Mos Craciunu de pe Protv. Si la calculator intru cand am nevoie de informatii. As putea trai si fara astea.Nu ma fascineaza...