| anonim_4396 a întrebat:

Intru in clasa a9a de la anul, si nu stiu ce profil sa aleg ca sa intru la o facultate de finante/banci. si da, musai. Mersi!

Răspuns Câştigător
| PoUfOuLeTe a răspuns:

Matematica-informatica.Eu tocmai termin acest profil si doresc sa intru la fel ca si tine la o facultate de finanate,banci desi lumea"ma incurajeaza"sa nu ma duc acolo, ca cica nu am loc de munca, dar ca si tine e musai sa intru acolo, indiferent de ce spun oamenii.
Ai grija ca este putin greu la mate-info, mai ales la bac ca se da M1 si e cam greu, insa profilul e ok si chiar terminand acest profil la liceu plec de pe bancile liceului cu un atestat ceea eu cred ca va conta ceva atunci cand ma voi angaja.

| Mariidc a răspuns (pentru PoUfOuLeTe):

Multumesc foarte mult de raspuns..Inca o intrebare: esti la mate-info simplu? sau intensiv info? Ca sa stiu exact big grin

| PoUfOuLeTe a răspuns (pentru Mariidc):

Simplu.

| Mariidc a răspuns (pentru PoUfOuLeTe):

Multumesc mult si succes in continuare happy

| PoUfOuLeTe a răspuns (pentru Mariidc):

Mersi la fel si mersi si pentru fundita si daca mai ai intrebari poti sa ma intrebi

| Mariidc a răspuns (pentru PoUfOuLeTe):

Ok happy

9 răspunsuri:
| Musique a răspuns:

Mate-info.
Dacă vrei și engleză, poți merge pe intensiv/bilingv.
Baftă.

| Mariidc a răspuns:

Mate-info simplu? sau trebuie ceva intensiv engleza/ info?

| AtateaConditii a răspuns:

Ceva economie nu stiu sigur, dar am auzit ca nu conteaza ce liceu faci doar sa iei bacul si te poti duce la orice facultate vrei, depinde ce nota ai luat la bachappy

| dragos9234 a răspuns:

Mate-nfo