| Anamaria6384 a întrebat:

Iubitul meu mi-a confirmat ca odată la nu știu cât timp mai iese cu Câte o fata(sa se culce cu ea) si eu l-am întrebat de ce mai sta într-o relație cu mine dacă are cu cine vorbi cu cine sta (aici am exagerat și eu puțin ca nu le ia de neveste) și a spus ca el la mine tine și ca dacă își dorea pe alta in 10 luni de zile își găsea. Mi-a spus ca eu sunt "baza", ca pe mine "ma tine" de buna pentru ca tine la mine.La discuția asta am ajuns deoarece eu sunt foarte geloasa (fac gelozii zilnice ) și nu a mai rezistat și mi-a spus asta. Mi-a spus ca eu l-am împins sa facă asta din cauza comportamentului meu.Ce as putea face? Nu as vrea sa renunț la el deoarece ma uit in jur si din ce vad nu exista băiat sa nu însele. Si sunt șanse sa găsesc pe altcineva care sa facă la fel, poate mai rău el de bine de rău mereu se justifica și îmi da explicații, altul la câte crize de gelozie fac poate mi-ar fi dat și o palma. Dar cum sa le înlătur pe acele fete? Sa ii arat ca nu îmi mai pasa? Sa devin mai drăgăstoasă? Urmeaza sa plecam și la mare împreuna și este prima noastră vacanța ..sa mai dau o șansa? Sa văd dacă se schimba ceva?

Răspuns Apreciat de Editori
| Nirvanaaa a răspuns:

Parerea mea e ca nu e ok sa ii mai dai o sansa. Daca a facut o data, o va mai face.Mai bine singura decat sa stai cu unul care nu te respecta.Crede-ma,iti vei gasi pe cineva potrivit la un moment dat.Nu cred sa se mai schimbe ceva si eu zic sa iti dai tie o sansa sa fii fericita nu lui.Nu te multumi cu faptul ca "lasa ca se intoarce el la mine, tot eu sunt pe primul loc".De ce sa fii principala, in loc sa fii singura? Te va afecta si iti va scadea stima de sine. Sfatul meu este sa nu mai dai alta sansa...e ca si cum ai prelungi ceva ce nu mai e.Imi pare rau.

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Omul te a facut pres si te calca in picioare si tu te intrebi cum sa fii mai buna cu el? Cat de naiba sa fii sa il lasi sa isi bata joc de tine in halul asta?

| Anamaria6384 explică (pentru suntserios):

Cum sa ma facă preș din moment ce a fost sincer și a recunoscut? Dacă ma mintea și nu spunea ca se mai culca și cu altele nu era tot fapta aia? Omul mi-a spus ca" eu asta sunt dacă ma accepți așa bine dacă nu îți schimbi comportamentul și o sa fie altceva". daca eram preșul lui de ce sa își mai pierde timpul cu mine?

| suntserios a răspuns (pentru Anamaria6384):

Fix presul lui esti. Omul isi face toate nevoile cu alte femei fara pic de respect pentru tine.
Ti se pare normal ca te inseala si vine si iti da si ultimatumuri dupa?
Practic omul face fix ce vrea, se culca cu cine vrea, cand vrea, si te face pe tine sa te simti vinovata si sa te schimbi pentru el, ca tot tu nu este cea buna.

Zi tu ca nu face pres din tine.

| suntserios a răspuns (pentru Anamaria6384):

Si aparent tie isi mai si place sa fii bataia lui de joc, ca ii iei apararea rau de tot.

| Anamaria6384 explică (pentru suntserios):

Pai atunci de ce mai sta cu mine?

| suntserios a răspuns (pentru Anamaria6384):

Probabil pentru ca esti o combinatie sigura. Cand nu gaseste pe alta te are pe tine.

| Anamaria6384 explică (pentru suntserios):

Nu spui rău, dar nu crezi ca ar încerca sa ma minta ca sa ma țină lângă el? adica in 10 luni de zile chiar nu își găsea pe alta?

| OnuOnulică a răspuns:

Greșești. Sunt mulți băieți care nu înșeală având în vedere că tu vrei să crezi că nu există băieți care nu înșeală e partea a 2-a, dar crede-mă că sunt mulți care nu înșeală. Dacă îl mai iubești și promite că se schimbă iartă-l.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu sincer nu as mai sta cu el! Nu l-aș mai putea privi in ochi si strânge in brațe când as știi ca s-a culcat cu una sau alta! Nu știu cărui bărbat iar plăcea de asemenea ca partenera sa îi umble in alte așternuturi?

| FruttiFresh300 a răspuns:

Cum poți sta cu un asemenea om? Și nu, nu toți bărbații înșală! Ești tu prea disperată după el și prea naivă și accepți ca el sa o facă. Acum face asta și vede ca ii merge, mai încolo cine știe ce ajunge să facă și nu vei mai valora nimic pentru el, pentru că ce sa vezi, o să zică că o să accepți doar ca să rămână cu tine.
Nu pune preț pe tine și te folosește, cine știe ce ii iese de urma ta. Deschide ochii puțin și nu mai fi așa naivă.

| indiferentul a răspuns (pentru FruttiFresh300):

In sfarsit unu cu capul pe umeri ba

| Jannah a răspuns:

Eu il inteleg, parerea mea este sa il accepti asa cum este el.