| Alina78_5525 a întrebat:

Buna!

la ce varsta se poate face avort in romania, fara stirea parintilor?

daca prietenul este major, e posibil?

5 răspunsuri:
ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Avortul trebuie făcut într-o unitate medicală sigură, cu toate instrumentele necesare, iar întreruperea sarcinii să fie în mod legal! Dacă eşti minoră, trebuie neapărat să te prezinţi la medic cu părinţii, pentru că niciun medic nu face fără acordul lor.
Baftă!

| mgtow a răspuns:

De la 18 ani se face deoarece e majora si nu e necesar sa afle tot satul de acel avort, prietenul nu se poate baga si mai ales daca medicii afla ca prietenul e major si prietena minora suna politia sa il traga la raspundere de pedofilie si risca puscarie.

| MenInShadow a răspuns:

Daca fata respectiva e minora, nu se poate face avort, nu-ti da voie. daca esti minora si prietenul tau e major, medicii o sa "il dea in gat" la politie, si face puscariewinking

| allex1304 a răspuns:

Poti face avort si daca esti minora! In primul rand esti sigura ca esti gravida?

| Alina78_5525 explică:

Nu sunt gravida!
am pus aceasta intrebare pentru ca mi am pus problema: "ce as face eu ca minora daca as ramane gravida". nu le as putea spune parintilor...m ar omori laughing)