| girl201 a întrebat:

Daca ai 13 ani si 10 luni poti face avort fara stirea parintilor?

Răspuns Câştigător
| Alcyon a răspuns:

NU, NU poti. Un avort la varsta asta iti poate pune viata in pericol. Daca esti in aceasta situatie, vorbeste urgent cu un adult.

40 răspunsuri:
| Pacala a răspuns:

Daca ai 13 ani si 10 luni si faci avort, ala care a facut-o cu tine cam ajunge in puscarie. Sa-ti spun si de ce. Fara parinti langa tine nu-ti face nimeni avort. Cand e un astfel de caz, medicul are obligatia de a anunta Politia. Ai sub varsta legala la care e voie sa faci sex, deci cel care a riscat sa faca asta se va alege cu dosar penal. Sexul cu minori se pedepseste cu inchisoarea, in Romania.
P.S: daca povestea e pe bune, pacat ca faci umbra pamantului. Si parintii tai la fel.

| DNSK a răspuns:

Sunt curios cati ani are tipul care te-a lasat insarcinata

| Th3AbSinTh3 a răspuns:

In Romania cu bani faci orice... e posibil sa fie riscuri mari la varsta ta, habar n-am, mai cauta si tu pe google!

| darrio2007 a răspuns:

Daca ti-ai pierdut capul si ai facut sex fara stirea lor sa stii ca la avort nu mai este asa.Esti minora.Deci iresponsabila.

| JohnnyBi a răspuns (pentru darrio2007):

Nu a facut nimic cu capul. Cealalta gaura a folosit-o laughing). New fashion. 13 and pregnant

| darrio2007 a răspuns (pentru JohnnyBi):

Inconstienta maxima.Si-a aranjat deja viata de acum pe mai departe.

| JohnnyBi a răspuns (pentru darrio2007):

Nu inconstienta. ii zice prostie. eu ma tot intreb de ce in loc de barbie ele se joaca cu p*** la varsta aia. si ma tot chinui sa inteleg daca e vina lor sau a parintilor ca sunt inconstienti si/sau nu pot avea grija de un nenorocit de copil, dar totusi il fac si isi bat joc de el/ea.

| darrio2007 a răspuns (pentru JohnnyBi):

Poate ca si parintii la randul lor au pus pe primul loc doar placerea pe care ti-o da sexul.La fel cum a facut si ea acum.La fel va proceda si ea, daca, sa zicem, va pastra acest copil.

caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Dar acea persoana inconstienta care a profitat de tine, nu are un cuvant de spus?
Fereasca sfantul, tu stii la ce pericole te expui? cand ai facut sex, de ce nu v-ati luat masuri de precautie? ar fi bine sa vorbesti cu mama ta cat nu este timpul pierdut, astfel, ai putea evita o mare, mare tragediestraight face
Da-mi mesaj in privat daca doresti sa vorbim
O seara bunahappy

| Didii29 a răspuns:

Parintii tai o sa afle oricum. doar nu crezi ca poti trai toata viata ascunzand asta laughing mai bine mergi si le spui!

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

NU poţi face avort "fără ştirea părinţilor" nici dacă ai avea 17 ani jumate!

Dacă eşti MINORĂ ( deci, ai sub 18 ani ) TREBUIE ca să fi însoţită de un părinte/tutore legal şi acesta să-şi dea consimţământul privind avortul ( să semneze formularul de consimţire a procedurii )!

Toate cele bune.

| Fatamuntilor a răspuns:

IN NICI UN CAZ! Doamne fereste!

| cristimihailov a răspuns:

Asta miroase a secta. Care din ele?

| milan9 a răspuns (pentru cristimihailov):

Niciuna. Sau tu crezi ca Biserica te invata sa accepti crima... thinking

| cristimihailov a răspuns (pentru milan9):

Intrebarea era ce eticheta ai pe tine cand te rogi la Dumnezeu?
Martorii? De ziua a saptea? etc?

| milan9 a răspuns (pentru cristimihailov):

Ortodox. happy De crezi că era de exclus varianta aceasta? Crezi că Biserica Ortodoxa te invata cumva sa accepţi crima?

| cristimihailov a răspuns (pentru milan9):

De la ce varsta este sarcina considerata persoana si nu mai ai voie sa faci avort? Oare nu interpretezi prea dur ideea?

| milan9 a răspuns (pentru cristimihailov):

Persoana este din momentul zamislirii, din momnetul UNICITATII GENETCE a fiintei umane.

| cristimihailov a răspuns (pentru milan9):

Si care e momentul acela? Cand se fecundeaza ovulul?
Cand iese zeama? Putem considera ca hartia igienica este arma alba cea mai mortala din istoria contemporana cu privire la ororile pe care le produce dupa masturbarea adolescentilor?

| milan9 a răspuns (pentru cristimihailov):

Ce anume iti spune tie UNICITATEA GENETCA?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu, nu se poate! Trebuie sa fie cu tine un adult.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Oricum, avortul se face pe la a 3, a4 luna...deci, sarcina va fi usor vizibila. Si nu crede ca mama ta nu va sti cum va arata o burta de gravida. Mergi si spune i mai bine!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dă-le Doamne minte la cartofi și apă la proști.

| Happyjump a răspuns:

Din cate stiu eu nu, si poti sa faci avort pana in luna a treia sau a patra

| unprietenaproape a răspuns:

Daca tot o sa avortezi. /nu mai conteaza cum. insotita de parinti sau de catre un adult care sa pastreze secretul./ invata ceva din greseala asta ca niciodata sa nu o mai repeti. si nu uita. greselile se platesc pe pamant iar pacatele in cer

| Hαppiηеss a răspuns:

Bineinteles ca nu.
La varsta asta un avort iti pune viata in pericol si se face cu semnatura unuia dintre parinti.

| Mihailescuioana29 a răspuns:

Eu stiu ca nu

Răspuns utilizator avertizat
| 16Gabriela a răspuns:

Spune-i mamei tale! Ea iti va spune ce sa faci. Nu trebuia sa faci greseala asta dar nu poti da timpul inapoi.Cel mai bine este sa ii spui mamei tale.

| Memo97 a răspuns:

Imi place foarte mult ce ai zis mai sus, dar in cazul anticonceptionalelor?

| milan9 a răspuns (pentru Memo97):

Lipseste scopul final al relatiei intime. Este tot o forma de pacat. Intreaba un duhovnic.

| Loola19999 a răspuns:

Iti place viata, nu gluma.
Fugi si le spune, daca te consideri suficient de matura sa ramai insarcinata, ar trebui sa te consideri suficient de matura sa suporti consecintele.

| Revendicated a răspuns:

Hey,nu doamne fereste, la revedere

| Crym a răspuns:

O DOAMNE CE COPII SUNT IN ZIUA DE AZI! fetito, esti terminata pe viata daca vei face asa ceva, oricum esti terminata pe viata ca ai ramas gravida, mai ales la 13 ani, aproape 14. nici buletinul nu-l ai si deja vrei sa faci avort laughing sincer... parintii trebuie sa stie. nici un ginecolog sau ce vrei tu nu iti va face asa ceva la 13 ani. e o ilegalitate in primul rand ca esti minora! ofof.

| darrio2007 a răspuns (pentru Crym):

Copii fara minte!

| madinu1 a răspuns:

Nu iti trebuie semnatura lor sau a unui adult

| doarpentruintrebari129 a răspuns:

Doamne fereste! Daca nu ai fost in perioana de fertilitate poate nu ai ramas insarcinata...

| LOREDANA19 a răspuns:

Din pacate nu vei putea face doar daca vei da peste un dr corupt cu putina mita...acuma sincer nu stiu care ar fi nebun sa isi riste cariera in cazul in care apar complicatii

| Ramonamini a răspuns:

Mai bine i-ai spune mamei tale si va sti ce sa faci. Acuma cred ca regreti ce ai facut. Si iti e frica ca mama ta sa nu reactioneze intr-un mod violent desigur pe moment asa o sa fie. Dar dupa o sa stie ce o sa faca.Imi pare rau ca la varsta ta ti-ai pierdut virginitatea.Dar nu ai niciun drept de a lua viata copilului tau. Iti doresc mult bine si sa gandesti inainte de a face ceva.