| Loryoficial a întrebat:

La inceputul verii mi-am facut gaura in ureche, si acum incepe scoala...nu pot sta cu cercelu in ureche si nici parintzi nu ma lasa sa port macar acasa.deci ce sa fac sa nu mi se astupe gaura?

dau funda marebig grin

4 răspunsuri:
| gyovany95 a răspuns:

Eu am gaura in ureche si nu am mai purtat cerceulu dvre. o 2 ani...ramane o perioada, incearca sa ti. l maipui si tu dupa ore.

| wolfer18 a răspuns:

Tii cercelul in ureche cat poti de mult, de exemplu in drum spre scoala, sau cand nu sunt ai tai acasa, sau noaptea te scoli, ti-l pui, si il scoti dimineata inainte sa se scoale ai tai(asta e mai dificil, cu oboseala...). Eu zic sa tii cercelul la indemana, si oricand prinzi o perioada fara pariniti/profesori, il tii putin in ureche. Dar nu se astupa asa usor gaura.Depinde si de organismul tau, si de cat ai stat cu el in ureche inainte.Eu am stat cam un an si ceva fara el in ureche si nu s-a astupat nici macar putin.

| shifii a răspuns:

Pai nu stiu daca e o idee buna, adica incearca sa il pui cand iesi cu prietenii sau cand dormi, daca nu te deranjeaza ca sa nu se astupe...

| CopilCopac a răspuns:

In mod normal gaura nu se astupa.
dar incearca sa-l porti cand iesi pe afara, cand stai cu prietenii dupa scoala, etc.

xoxo