| BlackHear7 a întrebat:

Mi-a facut un prieten un piercing. in ureche si am scos cercelu am vrut sa bag altul dar nu am mai gasit gaura, ce fac? nu vreau sa se infecteze..il las sa se astupe si imi dau altu la bijutier

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| PopAdrian a răspuns:

Poti merge si inainte sa se astupe sa vezi care e treaba, nu strica putina precautie happy Spor!

3 răspunsuri:
| H1H1OGH0S7 a răspuns:

Intr-o ora e astupat happy

| BlackHear7 explică (pentru H1H1OGH0S7):

Dar nu se infecteaza nu?

| H1H1OGH0S7 a răspuns (pentru BlackHear7):

Nu prea cred, depinde in ce circumstante ti la facut... Daca a pus branula in spirt inainte de a face gaura daca a pus si cercelul / piercingul... in asemenea situatii nu are cum sa se infecteze, daca se infecteaza intr-o zi, doua, maxim trei nu mai ai nici pe dracu. Bafta!