| dydy1992 a întrebat:

Buna happy La metin2 ce grad trebuie sa ai ca sa fii prietenos? tongue 1000 sau 2000? rolling on the floor
si cum sa fac gradul mai mare mai repede? big grin
(Funda+vot)

3 răspunsuri:
| Jessica a răspuns:

1000 prietenos
3000 bun
6000 nobil
12 000 cavaleresc
si trebuie sa te lupti foarte mult cu creaturile de lvl tau ca sa faci gradul mare si nu trebuie sa te dai pe liberwinking

| shhhs a răspuns:

Salut,
Uite aici, asta o sa te ajute cu siguranta:
http://orademetin.blogspot.ro/2012/09/gradul-in-metin2.html

| HuminiucEmilian a răspuns:

Buna sa iti spun cum faci gradul : deci la metin cand incepi jocul ai gradul neutru adica 0 tu trebuie sa cresti sa faci lvl 17, 18 si apoi sa te duci la animale putin mai mici ca tine si cand vezi ca apar niste dungi albastre pe lana tine atunci inseamna ca iti creste gradul, daca te-ai dat pe liber si gradul tau este sub 2000 ( - 2000)
cand o sa ataci animalele o sa apara rosii acele dungi. deci iti trebuie 2000 - prietenos, 4000 - bun...