| ȘtefiȘtef a întrebat:

Buna!
La noi in clasa a venit o fata noua. As vrea sa ma imprietenesc cu ea, cred ca e rau sa nu cunosti pe nimeni. Dar nu stiu ce sa ii spun. Ma puteti ajuta? Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| Tweetymrrr a răspuns:

O saluţi şi o întrebi ce face, dacă'i place la voi la şcoală, evetual de ce s-a mutat.o întrebi cum o cheamă. Sunt multe chestii pe care poţi să i le spui, depinde de tine.
Succes!

3 răspunsuri:
| ღClauuღ a răspuns:

Pai du-te la ea spune`i: buna ma cheama.(zici cum te cheama) pe tine cum te cheama? dupa aceea ii zici incantata, o intrebi daca ii place la voi in clasa, ea la ce scoala a fost inainte.Gaseste diverse subiecte de discutie si restul va veni de la sine.Bafta!:*

| DiamondEyes a răspuns:

Am avut si eu una :
buna, cf? iti place /ce parere ai de noua cls?
de ce te-ai transferat?
invit-o in grupul tau de prieteni, fai cunostinta cu prieteni/colegii tai, chestii de genu big grin

| MrOrangina a răspuns:

Eu zic sa te duci frumos la ea sa o saluti si sa ii spui numele tau. cel mai bine e sa ai un pretext, de ex o intrebi daca vine la magazin sa ne mergi singur happy sau stiu eu. ti-e colega. aveti in comun teme lectii materii, poti sa o intrebi orarul happy