| dodo1530 a întrebat:

Buna!
La noi in clasa, cu ocazia Craciunului, se organizeaza o...nu-stiu-cum s-o-denumesc si trebuie sa tragem fiecare un biletel cu numele unui coleg si respectivului sa ii facem un cadou simbolic.Nu trebuie sa se afle de la cine e cadoul.
Imi puteti da cateva sugestii pentru. fete; pentru baieti?

8 răspunsuri:
| Pufffx a răspuns:

Ceva legat de craciun sunt cani desenate ca de craciun, caciulite, globulete sub forma de oameni de zapada, mos craciun, bradut.Bafta:*.

| NikoIsDirectioner a răspuns:

Asa am facut si noi, pai gandeste.te ce i.ar placea colegului, app tot o s se afle, cateodata nu este de ajuns sa dai ceva simbolic

| Hieer a răspuns:

Un ceas
O pereche de manusi, o esarfa, o caciula ( ca tot a venit iarna)
un lantuc, o pereche de cercei, o bratara.
Un maimutoi.

Sper ca te-am ajutat!

| Coste_Cosmin_1998 a răspuns:

Si noi am facut asa Eu i-am luat la un coleg i-am luat ceva de genul asta http://www.google.ro/......tp?/imgres
sau Dulciuri sau ceva ce stii tu ca le plac!

| AndreeaAnghel2411 a răspuns:

Pentru fete as zice o bratara sau lac de unghii ma gandesc la ceva ieftin si simplu... sau o floare...
La baieti crede-ma ca nu stiu laughing

| Glorya18 a răspuns:

Chiar jocul asta il jucam si noi de cateva zile. happy Eu am nimerit fata si i-am dat un fel de felicitare si o bomboana pana acum. De exemplu poti sa oferi un pix, o bomboana, o bratara ce vrei tu chiar un biletel. Cum se apropie Craciunul in biletel poti sa-i urezi sarbatori fericite, etc. Sper ca ti-am fost de ajutor.

| Cornelus06 a răspuns:

Eu zic ca pe un bilet sa puneti toate numele din clasa si sa iesiti cu fetele la un suc baietii la o bere prima varianta.A 2 a ar fi sa luati la fete ceva bratari o bluza frumoasa ceva o caciulita deala ca a lui mosulaughing si la baieti o caciula ceva iesiti si voi la un vin fiert. Bafta

| SisiCe a răspuns:

Fetelor poti sa le iei bijuterii, cum ar fi o pereche de cercei de argint, un lant sau un pandant, dar si accesorii precum o esarfa, o curea etc. Baietii cel mai des primesc parfumuri, deodorante, ape de colonie, dar si masinute de jucarie de colectie gen etc. Daca esti prieten bun cu persoana respectiva poti sa ii oferi cadou o rama cu o fotografie cu ea\el sau cu voi doi. Sper ca ti.am fost de folosbig grin