| Enake a întrebat:

Buna la toti! Am o "problema" si vreau sa ma ajutati! Vreau sa incep o conversatie cu o fata pe facebook (in realitate nu ne-am vazut,am mai vorbit odata cu ea,o cunosc prin intermediul celei mai bune prietene a mea),nu imi place de fata, are iubit, insa vreau sa incep o conversatie cu ea.Si de data asta nu stiu de ce vreau sai incep diferit, adica nu cu "buna" sau "ce faci" ceva cu care sa isi faca o impresie si mai buna despre mine happy App:ea va fi colega mea din semestrul 2 (cu sub asta am inceput prima conv).De data asta nu stiu ce sa fac... spuneti-mi cum sa incep sau ce sa zic.

3 răspunsuri:
| Dackvareder123 a răspuns:

Depinde care e tinta. Daca vrei s-o impresionezi poti zice ceva de genu "Hei frumoaso, ce faci?" sau "Cum iti merge frumusete?"

| ionita00 a răspuns:

Hei! Ce mai faci? Totul bine? Funda?

| IonutMiki1988 a răspuns:

Incepe sa vorbesti cu ea si sa o intrebi ce ii place si sa-i spui ca si tie iti plac aceleasi lucruri.alceva nu stiu.
Asa am facut o fata sa ma placa mai mult in clasa a 4