| Kidd ♡ a întrebat:

Buna la toti happylove struck Am si eu o intrebare, poate putin ciudata.Cateodata mi se intampla sa merg in locuri in care nu am mai fost, dar sa am impresia ca stiu foarte bine locul.Sau sa fac un lucru si in timpul in care fac acel lucru sa imi aduc aminte ca l`am mai facut straight face In fine, ce credeti ca se intampla? happy Sper ca imi puteti explica ce inseamna acest sentiment.big grin

Răspuns Câştigător
| Mina a răspuns:

Este vorba de deja-vu.
http://www.contraboli.ro/deja-vu-ce-este-teorii-si-observatii/
Citeste acest articol, vei afla ce vrei sa stii.

6 răspunsuri:
Elianna
| Elianna a răspuns:

Acest sentiment se numeste "deja vu"! Toti dintre noi am avut sau avem astfel de trairi, cand ceea ce tocmai am zis ni-se pare ca am mai zis, sau ceea ce am vazut sau auzit este leit cu ceea ce am mai trait o data! Se spune ca sunt trairi dintr-o viata anterioara! Sau cel puti asa ne amagim noi ca ar fi! Sunt lucruri de neinteles care de multe ori ne sperie, ca orice lucru necunoscut!

| JustMe a răspuns:

Acest sentiment se numeste deja-vu. Multe lume il are, nu e nimic anormal.
Citeste mai multe aici: http://www.intrebare.ro/Deja_vu.html

| bluesky a răspuns:

Cum au spus ceilalti: deja-vu

si mie mi se intampla! :-J

| maria ;x a răspuns:

Sall si mie mi s`a intamplat...sa vad un lucru si sa am senzatia ca il stiu de foarte mult timp, s`au sa visez ceva dupa ceva tim se intampla(asta`i altceva)love struck t pup pa!

| cerulinstelat a răspuns:

La fel si eu... oriunde as merge sau orice as face.de obicei simt ca l'am mai facut.nu esti singura!

| cerulinstelat a răspuns:

La fel si eu.deseori mi se intampla.cam des. dar este chiar normal...