| Mirela454 a întrebat:

La scoala eu am venit din pauza. Iar doi colegi de ai mei se tot certau (tachinau) (o fata si un baiat) fata vroia sa iasa pe coridor dar baitul tinea de usa tare si nu putea sa o deschida, fata m-a chemat pe mine sa o ajut si am dat o data cu picorul in usa dar incet si dupa am incercat sa o impingem ca sa o deschidem..Alt coleg a venit de pe coridor si a dat cu picorul in usa si s-a rupt deoarece usa se deschide inspre coridor iar el a dat din partea opusa. El a fost certat de director, dar dirigintele nu era in scoala, iar directorul a zis sa ii cheme parintii la scoala. Si maine cand va afla dirigintele va fi foarte nervos..Acum mie teama ca va fi si vina mea pentru ruperea usii.Ce sa fac? ajutati-ma.cer seriozitate.

Răspuns Câştigător
| LoveTenis a răspuns:

Pai pescurt nu iti fa griji fiindca e vina colegului ca nu va lasat sa iesiti! Asa ca nu e vina ta dar incearca sa ii iei aprarea lui colegul ala care a spart usa fiindca toata vina ii a lui baiatul ala care nu va lasat sa iesiti! Crede-ma ca tu vei fi ultima invinuita.

2 răspunsuri:
| BeHappy26 a răspuns:

Pai... nu ai ce sa faci. Asteapta sa vezi care va fi situatia. Explicati exact cum s-a intamplat si nu vei pica de vina daca nu esti. big grin