| Bianka_9565 a întrebat:

Buna lume... ce crdeti? Daca vorbele urate ajung la inima atunci ramane marcata cu o amintire urata de neuitat, nu poti trece peste rautatile altora numai cu o vorba buna.mereu va ramane acolo pe inima un fulger de tristete...sad

2 răspunsuri:
| sweetkiss4u4ever a răspuns:

Nu mereu dar nu se stie cat de lunga sau cat de scurta va fi aceea perioada.ma straduiesc si eu sa nu mai folosesc vorbe urate dar...mai am de exersat

| Clona18 a răspuns:

Nu mai pune la suflet vorbele rele ale lumii pentru ca tie iti faci cel mai mult rau. Trebuie sa lasi in spate vorbele lor si sa mergi mai departe. Daca lasi lucruru ca astea sa ajunga la inima ai sa incepi sa te desconsideri si sa ajungi sa faci ceva ce vei regreta toata viata( Doamne fereste ). Nu te da batuta si ai incredere in tine si in puterile taletongue