| Peli75 a întrebat:

Bună! Sunt un băiat și vreau să mă ajutați cu o situație! Eu, iubesc o fată, ca să nu dăm numele, folosesc inițiale! Fata pe care o iubesc eu este fata x, și mai e o fată care e fata y! Bun, de fata x, eu am fost și sunt îndrăgostit, i-am spus dar ea a zis că nu mă vrea, că nu sunt genul ei, sau ca sunt urât! Bun, fata y este o colegă de a ei. Și cu fata y mă înțeleg excelent, azi mi-a dat și o îmbrățișare, și gen mă caută. Bun, problema e alta! Fata x a vorbit cu un prieten despre mine, că dacă o plac, că m-am distanțat de ea etc etc; și gen eu nu pot vorbi cu ea, deci atăt de îndrăgostit sunt de fata x încât atunci când ajung în fața ei, mă emoționez, mă pierd, nu știu să vorbesc cu ea, și gen sunt praf, numa mă fac de rușine când vb cu ea față-n față! În schimb cu fata y vorbesc liber, nu am treabă, nu am o emoție fiindcă pe ea nu o plac! Da, e față cuminte, e față sufletistă, pe fata x nu o cunosc asa bine ca nu am vb atât de mult căci sunt timid în fața ei! Ce credeți ca ar trebui să fac? Eu sunt un băiat sufletist, și, eu nu pot iubi fals, dacă aș alege să fiu cu fata y, aș iubi nesince pe fata x o iubesc eu? Ce să fac?

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu ai ce-i face, te desparti de amandoua, fiindca X nu te place, iar pe Y nu o placi tu, deci cauta-ti o a 3-a fata W, unde va placeti unul pe celalalt.

| Hyperion7 a răspuns:

Eu ți-aș sugera sa te combini cu fata Y, pentru că fata X poate sa fie calea către pierzanie, chiar daca se interesează prin părți și o face pe-a interesanta.
Mai bine nu dai vrabia din mana pe cioara de pe gard.
Acum, alegerea este a ta!