| Linda724 a întrebat:

De 2 zile am urina foarte inchisa la culoare este maronie. Mentionez ca inca nu mi-a venit ciclu si peste 1 luna implinesc 13 ani. Sincer sunt destul de speriata, nu stiu din ce cauza e, oare sa fie din cauza deshidratarii? Sau am ceva probleme cu rinchii? Nu stiu daca e din cauza ciclului deoarece pe chilot nu am pete maro doar galben deschis-alb si nu foarte mari, iar pentru varsta mea nu sunt asa de dezvoltata cum sunt celelalte fete. Incep sa imi fac griji sa nu am ceva probleme de sanatate. Ce imi recomandati?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Du-te la medicul de familie. Sa nu faci vreo hepatita

| GaZa1994 a răspuns:

E posibil sa ai o insuficienta renala. E vorba de o problema la rinichi. Mai bine decât sa intrebi pe TPU, mergi la doctor. Serios!

| NicolaMaria02 a răspuns:

Poate e din cauza ca s-ar putea sa iti vina ciclul. Ar fi bine sa verifici cat de des poti sa vezi daca ai schimbari si sa porti minim un absorbant la tine ca sa nu ai "surprize".

| Laiyla a răspuns:

Poate fi si din cauza deshidratarii pentru ca nu bei destula apa
eu am avut la fel, am fost la medic si a urlat la mine sa beau mai multa apa, iar culoarea si-a revenit
poti bea si ceai
daca nu isi revine, posibil sa fie ceva de la ficat

| GaZa1994 a răspuns (pentru Laiyla):

Ficat sau rinichi? laughing)))))))

| Laiyla a răspuns (pentru GaZa1994):

Hopa. Rinichi rolling on the floor my bad

| vastagremus a răspuns:

Pai eu iti recomand sa mergi la doctor si aprobo si eu 13 ani fac in 31 dec daca vr dam add pe Facebook

Vastag Remus Alehandro am o sapca in cap