| Cenusareasa09 a întrebat:

Luni plec in Germania si as vrea sa stiu daca optiunea care eu o am acum pe telefon va functiona si acolo ( am roamingul activat) sau daca nu merge cum as putea sa-mi pun net?

2 răspunsuri:
| mont a răspuns:

Daca esti pe Vodafone si pleci zile putine poti folosi traficul de date national, minutele si sms-urile nationale (nu si cele din retea), si in roaming contra unei taxe de 2-4 euro/zi, activand optiunea,, roaming pe zi", ocazie cu care vei avea si 30 de minute de apeluri primite gratuite.

| DataSoft a răspuns:

Cu optiunea de o ai nu ai sa poti sa folosesti numai minutele internationale ca sa suni acasa.dar iti recomand decat sa ai credit pe cartele ca sa poti fi sunat din tara si daca vrei cumparati o cartela de t-mobile cu 10gb de net la 10 euro cartela(eu in Austria asa aveam) si cred ca este si in Germania acea cartela de t-mobile.