| anonim_4396 a întrebat:

M.am certat cu prietena mea cea mai buna. Greseala e a mea. S.a despartit de fostul ei prieten. Ea inca il mai iubea dar el nu. Si m.am gandit intr-o searã sa-i scriu. Sa vad daca are inlocuit.o deja. Am vrut sa vad daca a tinut macar un pic la ea sau a fost doar asa... voiam sa para ca il plac.*am prieten..tot ce voiam sa fac era sa fac pentru ea*Infine cred ca si.a dat seama si a zis sa.si bata el joc de mine. Na ce sa zic a reusit. Si ideea era ca eu sa-mi bat joc de el. Dupa ce am terminat sa mai vorbesc cu el. I.am zis o mica parte din ce am facut.Cum a căzut mesajul m.a si sunat.A zis sa-i citesc conversatia si sa fac screen la conversatie. Am facut screen-uri si am inceput sa-i citesc. Când si.a dat si ea seama ca de fapt el si.a batut joc de mine si nu eu de el. A inceput sa rada. Nu am inteles.o. Si cand mi.a cerut screen-urile i.am zis ca nu i le mai dau. M.a mai intrebat inca o data dar răspunsul meu era acelaşi. Mi.a inchis telefonul in nas. De suparare ca m.am certat cu ea am sters si screen-urile si am sters si conversatia cu el si l.am si blocat. Numai voiam să am de.a face cu el.Nici nu aveam da na. A doua zi la scoala mi.a cerut din nou screen-urile. Dar numai aveam cum sa i le dau. I le.as fi dat daca asta înseamna sa ne impacam..doar ca ea a crezut ca nu vreau sa-i dau pozele pentru ca am vorbit mai mult cu el.m.a deranjat faptul ca nu avea incredere in mine.Dar pe alta parte o si inteleg. Ma blocat pe toate aplicatiile pe care ne aveam una pe alta. Adica na intelegeti voi. Cred ca numarul nu mi l-a blocat. Pentru ca am reusit sa-i scriu toata povestea. De la început pana la sfârşit. I.an explicat de ce nu mai pot să-i dau pozele. Acum singurul lucru pe are.l vreau e sa ne împăcăm. Si sa ma creada in ceea ce i.am zis. Si imi mai e si frica sa nu-i spuna ceva prietenului meu... Ma puteti ajuta cumva?

Răspuns Câştigător
| iulya2299 a răspuns:

Mai întâi spune-i și lui, prietenului tău întreaga poveste. Explică-i frumos care a fost intenția ta. Dacă e să afle, măcar să afle de la tine. Apoi... cu prietena ta lucrurile s-ar putea să fie mai dificile. Ea deja crede cine știe ce, deși tu i-ai spus povestea. Nu ai ce face. Ai greșit, dar ți-ai cerut scuze așa că acum nu poți decât să aștepți să vezi ce zice ea. Iar pe viitor stai departe de acel băiat și de toți foștii prietenelor tale.

| natalia26tali a răspuns (pentru iulya2299):

Mersi mult pentru ajutor! happy

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Cere-i iertare si impacati-va!