| anonim_4396 a întrebat:

m-am decis sa-mi expun problema aici. Deci, la scoala toate fetele poarta sutien sau bustiere(CHIAR daca au sanii cat un bob de mazare) si mereu ma intreaba de ce nu-mi pun si eu, de parca sunt obligata. Nu stiu....sunt o fata cu mentalitate de moda veche, nu inteleg de ce ar trebui sa port sutien din gimnaziu, numai pentru ca asa face toata lumea. Ele sunt putin puslamale... adica au iubiti din inca din clasa aV-a, eu nici macar nu m-am putut gandi la asta deoarece pentru mine scoala-i pe primul loc. Daca eu ma simt bine in pielea dc trebuie sa le ascult pe ele. (Dar sa fiu sincera sunt mai inzestrata decat in mod normal). Ele spun ca daca nu-mi pun sutien sunt vulgara si imi spun ca daca ele poarta ar trebui s-o fac si eu. Dar daca ele se saruta cu limba pe-afara cu baieti de 18 ani, probabil eu sunt cea matura. Voi ce parere aveti.

Răspuns Câştigător
| Just0a0dream a răspuns:

Buna!
Am fost si eu in situatia ta acum cativa ani...Acum am 18 ani, si nu regret nimic, cum nici tu nu ar trebui sa o faci.Va veni timpul sa porti si tu sutien, o vei face cand vei simti tu ca este cazul, nu cand zic altii, doar tu esti in masura sa decizi asta.De asemenea cand eram pe la 12-13 ani toate fetele imi ziceau,, cai tu de ce nu ai prieten sa vezi si tu cum e, sa fii in rand cu lumea".Nu ma interesa, am fost mai rebela de mica.Pana la 18 ani am avut si iubiti, este timp, am in continuare, sunt tanara.La fel si tu,nu apleca urechea la ce spun celelalte, si nu te simti inferioara. Daca nu ai prieten si nu iesi cu baieti nu inseamna ca esti urata, eu de exemplu (scuze daca suna a lauda) chiar arat bine, dar nu ma duc cu primul care imi iese in cale. Daca incep de pe acum cu baieti cand intra la liceu multe dintre ele vor fi etichetate, chiar si fara sa fi facut ceva cu ei.fiindca asa sunt baietii...cu aia am fost si eu, si ala etc.Ai timp cand intri la liceu si sa porti sutien si sa iti faci un prieten, nu intra zilele in sac.Nu asculta gura lumii si capul sus!:*

| ancaelena24 a răspuns (pentru Just0a0dream):

Nu exista cuvinte mai bune ca sa expime ceea ce simt. Foarte bun raspunsul, mersi.

1 răspuns: