| anonim_4396 a întrebat:

Buna m simt groaznic ieri am aflat un lucru f urat despre baiatul d care imi placea il iubeam dar niciodata nu i-am spus. mi-a spus asa o fosta colega ca e acuzat de furt chiar i a furat telefonul colegului de clasa.nu stiu ce sa mai cred mi-a placut de el de cand l-am vazut prima data adica din cls a 9 a si el nu ma lasa niciodata in pace m intreba daca am pr dar eu nu am avut niciodata insa tineam mult la el fara sa stie. dar acum m-am mutat si nu mai sunt in clasa cu el si oricum in momentul de fata nu mai am o parere buna despre el. dar totusi nu pot sa il uit. ce sa fac sa il uit mai repede?

Răspuns Câştigător
| DeCe a răspuns:

In primul rand eu cred ca ar trebui sa te asiguri ca el a furat telefonul, sa afli dintr-o sursa sigura nu doar sa crezi ce iti spun altii. In al doilea rand, daca vrei sa il uiti incearca sa gasesti lucruri care-ti plac si sa le faci mai tot timpul sau poate apare un alt tip, ca nu e doar el pe pamantul asta care sa-ti placa sau sa astepti sa rezolve timpul problema asta. Eu te sfatuiesc sa afli daca e adevarat si daca mai vrei cat de putin sa fi cu el, spune-i, ca nu ai absolut nimic de pierdut.

2 răspunsuri:
| mamasita00 a răspuns:

Atata timp cat fura. Nu poti sa iti permiti sa mai ai vreun sentiment pentru el. Nu exista remedii pentru a uita mai repede o persoana. Am vrea noi sa existe. Ar fi totul mai usor. Doar cu timpul o sa incepi sa il uiti. Mult succes si forta :*

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Si plus ca este chemat si la politie ca nu vrea sa recunoasca faptul ca el a furat telefonul si colega mea mi-a spus ca restul coleg l-au vazut cand l-a luat din rucsac.si trebuie s dea si o amenda d 50 d mil sau mai putin asa zicea colega mea.dar nu ma asteptam ca el era un baiat destept asa invata bine dar nu era nici sfant.