| AnielAn a întrebat:

Buna, ma aflu intr-o situatie mai complicata. Am iesit in oras cu un baiat si am avut mai multe discuții. Intr- una dintre ele mi-a zis ca el considera ca daca un baiat cheama o fata la el acasa, e clar ce urmează cum de altfel si e in majoritatea cazurilor (el nu e o persoana care sa faca sex cu orice ocazie, el asteapta sa vada cum decurge relatia, exact cum fac si eu ). Dupa aceasta seara, a doua zi mi-a zis ca ii sunt datoare cu un film ori la el, ori altundeva. Eu l-am lasat pe el sa decida si a ales sa merg la el peste 2 zile, iar eu am acceptat. L-am intrebat a 2 a zi daca ramane pe mâine si el a zis ca da. Dupa o ora mi-a zis ca vin niște rude pe la el si ramane pe altadata. Intr-adevar au venit ceva verișori pe la el. Acum vine intrebarea: Oare a m-a supus la un test sa vada cum reacționez? Nu stiu ce sa cred, stiu doar ca ar fi in stare sa faca asta, el vrea ca daca se pune intr-o relatie, sa fie dupa asteptarile lui, sa vada daca o fata e asa cum se asteapta el sau nu. Problema e ca a inteles gresit. Daca mergeam acasa la el nu aveam alte intentii decât sa ne uitam la film si sa facem o seara draguta, nu ceea ce crede el. In plus a zis mai demult ca daca o fata vrea sex de la el o respinge direct. Aici a fost si greșeala mea, nu trebuia sa accept, trebuia sa ii propun sa mergem in oras. Acum ce pot face? Cum pot sa ii arat ca nu e ceea ce credea el? ( asta daca e un test ca nu stiu ce a vrut sa insemne )

2 răspunsuri:
| ancaval a răspuns:

Dacă te-a pus, sau nu, la un test, noi NU avem de unde să știm, nu cunoaștem omul.

Probabil, dacă el caută ceva serios, NU o să se implice mai mult decât trebuie, și NU cu oricine. Foarte bine face.

| DaniTDCI a răspuns:

Of of. si altii isi fac griji ca n-au ce manca maine.