| SunshineLove a întrebat:

ma ajutati pls cu niste sfaturi?(fata) ieri la ora de sport am facut alergare de viteza 50 m si am alergat prima oara 8"9, iar a doua oara 9"1 si profu mi-a trecut timpul mai bun (8"9). cand am fost la tabelul de note am vazut k 8"9 = nota 8... mie mi-ar trebui 10, (-care este 8"6) (+ ciudat este k o fata care n-a alergat mai repede k mine niciodata, a luat 8"6 x( ). si profu a spus ca pot sa imi corectez ora viitoare, dar tot cu alergat...luni prima ora am sport, intrebarea mea este ce/cum as putea face pana luni ca sa pot alerga macar 8"6?sad pls help dau funditzzaa! :X

6 răspunsuri:
| DamiPapucii a răspuns:

Nu inteleg eu cand am dat proba am avut 8.1 sec sh am avut 10 tu dc ai asa nu stiu.Fa multe exercitii la articulatiile piciorelor tot felul de exercitii ca pentru luni sa foti alerga forte repede.Inainte sa incepi respira adanc.

| SunshineLove explică (pentru DamiPapucii):

Pai bine inteles 8.1 e clar 10 happy ...pentruk vine descrescator,... 9.1- nota 7; 8.9-nota 8, 8.7- nota 9, si 8, 6 nota 10 si daca ai 7.7 sa zicem nici nu se mai pune indoiala, e clar 10 happy ma voi stradui sicred ca tot weekendul mi-l voi petrece facand exercitii, sa le intrec pe toate laughing)laughing bafta mai departe la scoalawinking

| YangMin a răspuns:

Fa muuuuulte exercitzi! Crede-ma! La mine a functionat!

| cristina1998i a răspuns:

La fete e alta notare

| SunshineLove explică (pentru cristina1998i):

; Pai asta e notarea la fete tongue la baieti pentrunota 10 e 7.7 parca...

| MrsPink a răspuns:

Cand alergi fa pasi mari si cat de rapizi poti eu la proba am avut 7.77winking