| AnemonaP a întrebat:

Ma ajutati si pe mine cu un sfat? Am facut cunostinta cu un baiat printr-un prieten comun. Si lui i-a spus ca ma place si vrea sa ma cunoasca si eu i-am spus lui ca imi place de el. Vreau sa il cunosc, vrea sa ma cunoasca.Am nr lui de telefon, are numarul meu de telefon, dar nu a facut nimic pana acum. Ia spus prietenului meu ca ii place un pic de mine si ca vrea sa ma cunoasca mai bine ...de o saptamana astept sa vina sa ne cunoastem... dar nu stiu. i-am spus de mai multe ori prietenului meu sa il cheme ..mda.Ce sfat imi dati? va rog
Ce sa vorbesc cu el? Dati exemplu de conversati. va rog
Funda+vot

P. S. Fara raspunsuri stupide

4 răspunsuri:
| AnaBejenaru a răspuns:

Pai uite, intr. o relatie, nu mi-a placut niciodata sa fac primul pas, el ar trebui sa fie cel care te suna, dar probabil ca e timid, deci poti sa incepi tu discutia, sa. l suni, si sa vb cu el cum ai vorbii cu o prietena sau cu colegii, chestii banale, sa aflii mai multe despre elhappy

| JustAnette a răspuns:

Pai trebuie sa fii mai indrazneata... Ai un prieten comun cu el. Poate sa mergeti toti 3 undeva. Iar prietenul comun sa se duca din vreun motiv. Sper ca sfatul meu sa-ti fie de folos...

| Oanaand a răspuns:

Ai putea daca tie iti place de el sa ii zici adevarul. sa il suni si sa ii zici ca vrei sa vorbesti cu el. si sa ii zici cand te intalnesti cu el. ca tu il cam placi si vrei sa il cunosti mai bine. si il intrebi daca si el vrea asta. raspunsul va fi decizia lui.

sper ca te-am ajutat :* >:d

| Sabrinutsa a răspuns:

Sfatul meu pentru tine este sa-l lasi pe el sa faca primul pas si daca intr-adevar vrea sa te cunoasca te va cauta nu trebuie sa-i dai prea multa atentie si sa-l cauti tu!