| anonim_4396 a întrebat:

ma confrunt cu o problema grava. greutatea! o problema grava pentru multe tinere din ziua de astazi. As vrea sa slabesc insa nu stiu cum. am 1, 62 cm inaltimea si 57 Kg. as vrea sa slabeasca macar vreo 7 Kg. va rog dati-mi niste sfaturi.

Răspuns Câştigător
| alecsalecs a răspuns:

Mey Draga mea Simona, Cred ca in primul rind ar trebui sa nu mai fii atit de...suparata si sa o iei ca pe o problema atat de mare..Ca nu este deloc o problema atit de mare... daca renunti la anumite obiceiuri deloc sanatoase Adica Renuntarea la Acest Sport" National care a devenit foarte popular de cativa ani in coace adica mai degraba meergem sa mancam ceva la nu stiu ce fast-food decit sa alegem sa meergem sa luam o gura de aer Fresh"intr un parc sau oriunde altundeva in natura.ok? Deci daca vei renunta la cola fast-fooduri pizza.produse de patiserie bauturi acidulate..si vei regasi alte obiceiuri frumoase si le vei ..si iti vei schimba un pic stilul de viata cu mai multa miscare in aer liber si deci extrem de multa miscare.eu cred ca vei ajunge la greutatea care ti o vei dori! Mult succes dar mai ales vointa!
te pup.
apropo tu un esti in poza?
imi place mutricioara tahappyE$ti Draguta foc~

8 răspunsuri:
| Liviu a răspuns:

What a ***? Fato esti perfecta, eu am 1, 85 aproape cu 90 95 de kg.
Ce vrei mai mult? sa se vada pieile pe tine?
Vrei sa ajungi slaba moarta? nu e de joaca, ramai asa cum esti.
Cum sa slabesti cand tu esti slaba deja?

| Dumnezău a răspuns:

Renunta la mancarurile cu acizi grasi nefolositori, cu prea multi carbohidrati si hipercalorice.Adica,nexam hambargau, nexam carne de porc grasa(eu zic ca mai merge din cand in cand o bucata de vreo 180-200 de grame, dar cu putina grasime), nu mai baga Cico nociv cu 150 calorii/pahar.Ia-ti o bicla statica, sa pedalezi prin casa si fa multe abdomene, ca sa scapi de grasimea abdominala, pentru ca acolo se aduna multa din grasimea inutila corpului.Si mai multa miscare, mai putin sedentarism, in caz ca esti mai sedentara.Merge si sa te stresezi automat, dar nu recomand metoda asta.

| Amaryllis a răspuns:

Bună! În primul rând nu fă prostia să iei pastile, ceaiuri sau să ții diete de capul tău...Îți fac mai mult rău decât bine. Încearcă să mănânci cât mai sănătos, multe fructe, legume, carne slabă, cât mai puțină mâncare fast-food, chipsuri, snacksuri... Încearcă să reduci pâinea și dulciurile..De asemenea îți recomand să faci multă mișcare, du-te la sală, fă aerobic, apucă-te de un sport care îți place. Cu puțină răbdare vei slabi și vei avea un corp armonios. Multă baftă!:*

Răspuns utilizator avertizat
| alecsalecs a răspuns:

Iti voi da un..."Cum ai ajuns sa ai 57de kg?

| Iulia29 a răspuns (pentru alecsalecs):

Cu mancare fast-food! sad si multe alte tampenii sad

| Alexutsza a răspuns:

Încearcă să renunţi la mâncarea fast-food, pâine (dacă poţi) şi mănâncă multe, foarte multe salate! Salate de legume, şi peste îţi poţi rade puţin caşcaval (să îi dai gust). Mama aşa a slăbit vreo 4 kg.Pe deasupra, fă şi sport, alergargă. Sau mergi de câteva ori pe săptămână la bazin, înotul slăbeşte. Sper că te-am ajutat! big grin

| FreePanda a răspuns:

Ai incercat sport? Bicicleta, alergare usoara... orice implica miscare si transpiratie desigur + ai grija sa mananci sanatos : fructe, legume, mai putina paine (daca se poate deloc), mese regulate, fara fast-food.