| Anna98Anna a întrebat:

ma numesc ana si am 12 ani.de cateva luni imi curge un lichid alb pe ch... dar intr-o zi pe lichidul alb era si o picatura de sange. o sa-mi vina ciclul?

Răspuns Câştigător
| monyk a răspuns:

Buna,. da clar! Daca ai avut sange inseamna ca ti-a venit ciclul menstrual sau e pe aproape, deci nu ai de ce sa iti faci griji ca e ceva normal atat ciclul cat si acea secretie alba, din momentul in care vei avea ciclu ai posibilitatea de a da nastere pruncilor, desigur ca nu e cazul la varsta ta, dar spun ca esti o femeie in devenire, din toate punctele de vedere.

5 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Da, in maxim un an vei avea prima menstruatie.

| OanaG a răspuns:

Da

| →βσσblėėŝ←׃╳ a răspuns:

Probabil da :*

| brunetteee a răspuns:

Este posibil. pentru ca ciclul menstrual vine intre varsta de 12-14 ani happy

| Anna98Anna explică:

. aveati dreptate.acum o saptamana tot mi-a curs sange nu mult dar pentru cateva zile asa mai putin. sicred ca o sa-mi vina in curand. mss