| dulceKmierea a întrebat:

Ma numesc Andreea si am si eu o problema. Imi place de un baiat dar el nu ma baga in seama, acum o saptamana avea la avatar pe messenger o poza cu o fata si la status scria ca "te iubesc", cand am vazut parca mi s-a sfasiat inima in doua. Pe unele colege le baga in seama, dar pe mine nu... poate din cauza ca sunt prea timida? sau poate din cauza ca i-am zis ca am prieten sa vad cum reactioneaza? As vrea sa-mi da-ti si mie sfaturi, nu mai stiu ce sa fac... Va pup si astept sfaturi de la voi.

Răspuns Câştigător
| fluturas a răspuns:

Nu trebuia sa ii spui k ai prieten. daca nu aiwinking
dar sper ca nu i'ai spus tu asa fara sa te intrebe :p
nu ii bine sa minti doar ca sa vezi cum reactioneaza un baiat...

probabil si pentru ca esti prea timida, incearca sa il faci sa isi dea seama ca il placiwinking
mai ales daca ii ai si idul in lista de mess e ff binewinking. da probabil are prietena si as zice sa nu fii foarte stresanta, dar asta nu inseamna sa o lasi balta doar pentru ca are prietena si mai ales daca tie iti place de elwinking

dar daca nu te baga el in seama baga'l tu in seamawinking
discuta cu el pe mess zi si tu k ai chef sa askultzi muzica sa iti zica o piesa care ii place, sau ca te plictisesti si poti sa ii timiti un mesaj "cine joaca pool? " laughing chiar daca ii trimiti numai lui ca sa nu-l intrebi vrei sa joci cu minebatting eyelashes
poate vrea... si asa incepeti si voi si povestiti mai multwinking

poate acea poza si acel status a fost doar asa .de fentawinking si merita sa incerci.
dar daca chiar are prietena si relatia lor e ok iti recomand sa nu te bagi intre eiwinking o sa mai fie si alti baieti.winkingkiss

8 răspunsuri:
| paul0013 a răspuns:

Spune-i ce simti...pana nu e prea tarziu...asa am patit si eu...asa ca nu mai astepta

| dulceKmierea explică:

Sensei.BRO-----Andrei poate ca nu am facut bine ca i-am zis ca am prieten, dar asta nu inseamna ca l-am tachinat. Cu o zi inainte sa-i spun ca am prieten m-a intrebat un amic de-al lui daca vreau sa fiu prietena lui si i-am raspuns ca nu, ca am prieten... el a aflat si m-a intrebat daca e adevarat... si i-am spus ca da, pentru ca vroiam sa-i aflu reactia... dar se pare ca l-a suparat un pic raspunsul meu pentru ca acum nici buna nu imi mai zicesadsadsad

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
... te-ai îndrăgostit de el în tăcere...
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cauta-ti prieten si nu-l mai tachina cu "am prieten, cum reactionezi?" Odata ce i-ai spus asta, el a priceput ca vrei sa faca pasi, adica nu te impresioneaza. Deci, a facut pasi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Genny, atunci nu te place, altfel venea el dupa tine, insista. Simplul tau raspuns, nu era suficient sa te trateze brusc cu indiferenta totala. Si in situatia asta, sa incerci in continuare sa-i capeti atentia, o sa-l faca sa te respecte si mai putin, desi mai putin decit deloc (asa cum se pare ac se intimpla acum), nu prea mai are cum. Ai doua posibilitati, il lasi in plata Domnului si-ti cauti un prieten sa te doreasca si sa te merite, sau ramii la asta. Dar atunci trebuie sa-l faci sa te doreasca, sa-l joci tu pe degete. Daca esti suficient de abila sa faci lucrul asta, o sa umble dupa tine in limba, ca un catelus. Insa tu spui ca esti timida, asa ca nu stiu ce sorti de izbinda ai.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu cred ca ar fi cazul sa il saluti deoarece incercarea moarte nu are si daca mai vrei sfaturi adauga-ma=ioana.alexandra55 si mai vb...mult succes

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai bagate si u cu el in seam nu mai fi timida incearca sai zanbesti frumos apoi intorcand sau lasaand capul in jos sa stii ca va functiona

| bobo_9777 a răspuns:

Sunt si alti baieti pe lumea asta