| GigglesToDay a întrebat:

Va Rog Intelegetina Si Multe Sfaturi --Heii TpuAm si eu o problema e ca o poveste incepe asa, eram pe mess vorbeam cu cineva un prieten si ne jucam adevar sau provocare si am dat mass nu mai stiu cu ce cred ca cu, te iubesc ceva de genu, si aveam un baiat in lista eu sunt din bucuresti el satu mare, si a spus ca el ma iubeste, nu e cine stie ce baiatul, dar stie sa iubeasca te respecta si te apreciaza, asta zic din ce mi-am dat seama vorbind pe mess, am mai vorbit cu el pe mess si eu sunt mai "crazy" de felul meu si am zis te iubesc vrei sa ne combinam era doar la caterinca, si dupa o saptamana am inceput sa ma indragostesc la nebunie de el [ nu e e nu print de frumos], si acum 2 zile i-am zis fara niciun motiv ca ar trebuie sa ne desparrtim sa ramanem prieteni foarte buni, el ca nu vrea prieteni vrea iubiti nu stiu ce ma apucat dar nu mai il place gen:nu mai sunt atrasa de el si el a plans era foarte suparat eu un pic am plans, inca tine poza cu mine la avatar inca vrea sa ne impacat sai acod a doua sansa chiar daca eu sunt devina in concluzie m-am combinat cu el asa la vrajeala dar vrajeala aia a inceput sa fie dragoste maine implinim o luna si el ar vrea sa ne impacam eu nu stiu ce sa zic mie foarte mila de el, ma inteleg binee cu el dar nu trebuie sa ziceti ca distanta e mare [e mare] dar are masina si ar venii oricand, si eu la satu mare am pe cineva[ o matusa] si as putea venii oricand si el cu masina apropo diferenta intre noi e 2 ani parca as vrea sa fiu cu el parca nu

ce spune-i sa ne impacam inc anul ne-am vazut si eu m-am despartit de el pentr m-am saturat sa zic asa de el

un sfat dati-mi nu spuneti "ce zice inima" pentru ca ea acum nu mai simte nimic, nu mai stie ce sa fac sfaturi din partea voasta astept

scuzati-mi greselile:* de scriere

cel mai bun sfat primeste funda si restul vot

astept:-s

3 răspunsuri:
| realistul01 a răspuns:

Da... Tu nu ai inima deloc? Cum tie mila de el, daca i-ai dat papucii fara nici un motiv. Puteai sa gasesti o scuza buna. Si ce daca nu e "HOT"? Tu ce privesti doar ambalajul?, mai bine te-ai uita la continut, ca dupa cum ai scris nu e chiar de ignorat. Mai dai o sansa! Sa te despartesti de el poti in orice moment, sa gasesti altul ca el sau sa il reintorci dupa aia poate fi greu.

| NewHubbaBubba a răspuns:

Buna,stiu prin ce treci dar la mine a fost mai complicatoh go onfiindca el s-a indragostit de prietena mea si tot pe mine am iubea dar era cu ea,si mai multe, dar oricum Mai bine nu mai te impaca cu el adica mie una nu mi-ar placea ca cineva sa stea cu mine din mila, daca tu nu il mai iubesti nu are rost sa stai cu el doar ca sa nu il ransesti.Dar daca inca mai simti ceva pentru el si crezi ca ai putea sa il iubesti[nu ca la inceput fiindca nu o sa mai poti]din nou poti sa ii dai a 2 sansa.Plus ca nu ne-ai spus daca v-ati certat din cauza lui sau fiindca nu ai mai vrut tu, daca nu a avut nicio vina inseamna ca te iubeste. Oricum nu ai ce pierde in niciuna din cauze.Mai sunt si alti:*
Scuze pentru greseli!

| kiba a răspuns:

Depinde ce relatie vrei u daca vrei una de durata nu se merita sa iti iei o persoana doar din mila... viata nu te iarta din mila si apoi daca devine obicei atunci cum scoti camasa ca o sa va certati; dar daca vreti o relatie de fre-o 2 ani ca si filmul dragostea dureaza 3 ani oricum ce simte el acum pentru tine este acea euforie pe care toti o numesc dragoste daca nu ai vb cu el 3 luni de zile iti zic pe pariu te uita si nu mai ii place de tine adica sa intri in pamant ( fara tel; fara mess; facebook; ori alt site deconvorbiri) acea se numeste indragosteala dar este viata ta trebuie sa te gandesti bine ce vrei de la ea sper sa te ajute