| anonim_4396 a întrebat:

Buna ma numesc claudia am 16ani am si eu o intrebare..sunt cu iubitul meu de doi ani..in acesti doi ani ne-am inteles si ne intelegem foartre bine. dar tatal meu nu stie de aceasta relatie iar noi ne dorim sa ne mutam impreuna parintii lui sunt de acord cu relatia noastra dar tata e un om mai rece fata de familie... fata de mine noi ne iubim foarte mult si suntem decisi sa ramanem impreuna.dar ce sa fac cu tata sa-i spun? mi-e frica de cum va reactiona. va rog dati-mi sfaturii buna.am uitat sa va spun iubitul meu este mai mare ca mine cu 7anii.va rog rasp urgentcrying

2 răspunsuri:
| Bylok a răspuns:

Cred ca esti prea mica totusi...ai 16 ani.Cand va afla tatal tau cat de mare e diferenta dintre voi o sa faca destul de uarat sad si mai ales sa va mutati impreuna...O sa zica clar:"Nu!" Cel mai sigur e sa mai astepti un an si sa il prezinti si mai apoi sa va mutati impreunawinking

| codrinaioana a răspuns:

Claudia, daca e major, e bine. pai vino cu parintii lui si cu el la tatal tau si explica-i. incearca sa gandesti pozitiv. gandeste-te ca vei fi cu el pentru tot restul vietii si totul va fi bine. nu-ti fie teama. orice are o rezolvare.