| anonim_4396 a întrebat:

Buna (: ma numesc Denisa, vreau si eu sa stiu daca exista anorexice aici pe TPU, nu vreau sa incepeti cu diferite comentarii in care sa reprosati in legatura cu anorexia. Sunt curioasa daca exista fete anorexice pe aici si atata tot big grin Daca da atunci dati-mi un mesaj cu id vostru, imi doresc sa vorbesc cu o persoana si am nevoie de o parere big grin Multumesc

4 răspunsuri:
| IsabelaIssa a răspuns:

Anorexia e o boala, deci cine e anorexic practic nu isi da seama ca e. Desi e slaba, ea se vede tot grasa, si nu cred ca isi da seama ca are nevoie de ajutor. Ca sa iti dai seama de cate kg ai nevoie in plus sau in minus, cauta pe google calculator de indice masa corporala, si in functie de varsta si inaltime iti va spune cate kg trebuie sa ai.

| MDenisee a răspuns (pentru IsabelaIssa):

Repet, nu sunt anorexica... dar stiu ca este un mod de a slabi si o boala in acelasi timp. stiu in ce ma implic.

| AnemonaP a răspuns:

E un raspuns cam intarziat, dar eu sunt anorexica.

| paulaaaaa a răspuns:

Eu nu sunt anorexica, si nici nu vreau sa te critic, pentru ca nu sunt in masura, vreau doar sa te intreb un lucru : daca stii ca suferi de anorexie, te-ai dus la vreun control in incercarea de a scapa de aceasta boala? :*