| anonim_4396 a întrebat:

ma numesc Georgiana si am 15 ani jumate, am 1.55 si 58-59 kg, anul trecut pe 15 septembrie am cunoscut un baiat de care m-am indragostit pe loc, cred ca si el ma placea dar eu din prima seara din care am inceput sa vorbim i-am spus ca il iubesc si de atunci el nu a mai vorbit cu mine, dar eu de 1 an si 4 luni sufar dupa el chiar daca nu l-am mai vazut de vreo 3 luni jumate, el o prefera pe o fata care imi era cea mai buna prietena pana sa il cunosc, dar ea nu este mai frumoasa decat mine da tot pe ea o prefera, nu stiu ce pot sa mai fac sa il scot din minte, am facut atatea lucruri pentru el, ca de exemplu mi-am scris pe maini cu ciobu numele lui, am incercat de 2 ori sa ma omor, odata am trecut semaforu de rosu dar toate masinile au oprit langa minesi odata am vrut sa ma arunc dupa bloc da a venit o fata si m-a prins de mana va rog din suflet sa ma ajutati nu imi dau seama cum la ani acestia am ajuns in asemenea situatie

7 răspunsuri:
| Victoria a răspuns:

Cu cele mai bune intentii iti recomand sa te duci la un psiholog. Sincer, el te-ar putea ajuta sa te vindeci de aceasta obsesie pe care o simti pentru el (nu se poate numi iubire). Iubirea e ceva frumos, dulce, pentru a avea pe cineva alaturi de tine nu trebuie sa comiti numeroase prostii, e ca un santaj: "daca nu vii langa mine, ma omor". Nu. Uita-l! Daca nu te place, nu merita iubirea ta!

daniela
| daniela a răspuns:

Draga mea pentrun niciun barbat nu merita sa faci asa ceva, chiar nu gasesti altul sau nu mai ai ochi pentru altul.

| chrissi a răspuns:

Data viitoare cand mai cunosti un baiat sa nu-i spui din prima seara ca-l iubesti, ci sa-i dai de inteles ca il placi dar discret. Creca tipu si-a imaginat ca esti o ciudata si sunt sigura ca cu asta l-ai speriat de tot. Chiar daca prietena ta nu e asa frumoasa e normal sa o prefere pe ea. Remember, oricat de intragostita ai fi, nu arata cat esti de disperata. Asta e cea mai sigura cale de a alunga un tiphappy

| aNonim_4610 a răspuns:

Buna, pentru ce l-ai asteptat 1 an si 4 luni daca el nu mai vb cu tine, si nu trebuia ca din prima seara sai spui ca il iubesti, trebuie sa te apropii cu incetul eu asa cred. daca a preferato pe alta fata nu merita sa astepti atita timp.gasesteti alt baiat care sati placa si sa te placa cu adevarat fara sa te lase sa astept atita timp.

| scufitzaneagra a răspuns:

Eu cred ca trebuie sa consulti un psiholog, sa vorbesti cu el; daca ai ajuns sa faci aceste lucruri sfaturile noastre nu te vor calma si nici nu te vor impiedica sa le faci in continuare.Lucrurile de care zici nu le.ai facut pentru el ci din cauza ca el nu. ti impartaseste sentimentele si ar trebuie sa incerci sa. ti revii pentru ca baieti mai sunt si sa incepi sa faci anumite lucruri pentru tine.Nu a inceput viata ta la el si nici nu o sa se termine la el; trebuie sa. l privesti ca pe un baiat care a trecut ptin viata ta si atat.Cat despre faptul ca el o place pe fosta ta prietena cea mai buna si ca nu e mai frumoasa ca tine nu. ti pot spune decat ca frumusetea nu e singurul reper pentru baieti in a alege o fata si ca ei se uita si mai incolo de frumusete si pur si simplu poate lui ea i se pare mai potrivita pentru el.Ai grija de tine si traieste. ti copilaria, nu ti. o strica din cauza unui baiat.bye

| adryano05 a răspuns:

Buna Georgiana.

Lasa-l in pace pe baiatul asta, nu te mai gandi la el, nu te mai arunca in fata masinii ca sa ii atragi atentia, ca nu merita, nici el, nici nimeni altcineva!

Stai linistita ca esti inca foarte tanara, vei mai cunoaste si alti baieti de care te vei indragosti, iar unii dintre ei te vor iubi si respecta, asa cum meriti.

Iar cu unul vei trai fericita pana la adanci batranete!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Fetito cu chestiile astea "emonice" pe care le faci nu-l apropii de tine, ci dimpotriva! Daca ar fi sa stea cu tine, ar sta de frica, din obligatia de a nu te sinucide tu. Mai bine inceteaza cu prostiile si cauta`ti un baiat care sa te iubeasca, adica ai 15 ani ce iubire iti trebuie?! Doamne cat de inconstienta poti fi. Daca de la 15 ani vrei sa te sinucizi pentru un baiat, cand vei intampina adevaratele probleme ale vietii ce vei mai face?!

Imi cer scuze ca vorbesc asa, dar poate te trezesti la realitate, nu vreau sa para ca iti tin vreo morala, dar nu merita...