| SimonaQs a întrebat:

Buna dimii :* Am si eu o problema... S-o iau de la inceput. Am inceput sa vb cu un baiat de 7 luni la inceput am fost prieteni (asta se intampla prin septembrie anul trecut) am vorbit foarte mult si in decembrie mi-a facut o propunere sa fim impreuna, iar eu am acceptat.Problema era ca eu nu aveam timp sa ma duc sa ne intalnim deoarece el invata dupa-amiaza iar eu dimineata e si putina distanta...in fine. Eu de felul meu sunt mai timida asa ca pana la urma am acceptat sa ne intalnim de ziua indragostitilor.Ne-am intalnitbla bla bla si dupa 2 zile nu a mai vorbit cu minesi tocmai atunci am inceput sa realizez cat tineam la el. In momentul de fata se face cam o luna si 2 saptamani de cand nu mai suntem impreuna si nu pot sa il scot din cap sa il uit.Totusi mai vorbim adica il intreb ce face uneori dar doar atat.Parca am facut o obsesie pentru el nu stiu cum sa va explic. Sfaturii

6 răspunsuri:
| SimonaQs explică:

Fac * Scuzati-mi greseala gramaticala laughing

| ZuzaaZuzii a răspuns:

Pai...din ce motiv nu mai esti cu el? Si sa stii ca am fost si eu in situatia ta si am suferit mult dupa despartirea de el, dar am realizat ca nu merita sa sufar pentru un nesimtit. Uita-l! Plimba-te, ia-ti gasca si duceti-va la cinema, exista o infinitate de lucruri pe care poti sa le faci si sa iti umplii timpul cu aceste activitati pentru a-l uita.Si cand o sa te intalnesti cu el, o sa vrea sa fii cu el din nou si o sa ai senzatia sa zici "Da", dar nu face greseala asta. Spune-i "Nu" si ca l-ai uitat, iar el o sa plece suparat si el o sa sufere dupa tine. Sper ca te-am ajutat!

| SimonaQs explică (pentru ZuzaaZuzii):

Dar asta-i problema ca nu pot sa il uit...

| ZuzaaZuzii a răspuns (pentru SimonaQs):

Incearca! Niciodata sa nu spui niciodata!

| willy10 a răspuns (pentru SimonaQs):

Nu il uita mayby is the One! deci hop usor stai asa sa cercetez Creierul dau un restart daca tu esti fata din poza hmmm eu unu Categoria mea frumusete am avut si in pat si sub pat cum sa nimerit dar tu nu faci parte din Categoria mea tu esti Superba probabil ca acel baiat fiinta umana era plecat in Concediu cu Mintea sau poate de prea mult bine o fi la fiecare colt o fata superba si educata! ce as mai fi dat si eu cand eram in tara sa dau de o fata si frumoasa si cu capu pe umeri dar pe vremea mea putine se uitau in suflet sau poate nici una cele mai multe se uitau la portofel si viata mea a fost sa fie salopeta stil tranvai si bascheti de inot dap copiii nebuni din cauza la pitipoancele astea care frec bordura in loc ca un baiat sa se uite spre o fata se uita dupa mai multe ca are de unde alege pe vremea mea Bucurestiul toate firmele de chiloti le vedeam la fete care mai de care asta strica metoda naturala de a te mai putea indragosti alti sunt tineri zic e caut alta daca cu asta nu merge

| SimonaQs explică (pentru willy10):

Asa e... Din nefericire nu sunt eu in poza pe care o am ca profil dar sa stii ca nu ma consider nici o super fata nici cea mai urata. Sunt perfecta asa cum sunt si imi place de mine...Asta este acum nu o sa regret eu ci el.

Oricum multumesc pentru raspuns :*